Klidné svátky

Zatímco v ruce držíte naše vánoční přání a ve vzduchu už pomalu cítíte cukroví, zavzpomínejte si s Obsahovkou na uplynulý rok.


Obsahovka v číslech

6

je počet svíček, které jsme v srpnu sfoukli na pomyslném dortu. Narozeninový den jsme strávili na jihu Moravy a náramně jsme si to užili

25

je náš aktuální počet, vyrostli jsme o 5 nových copywriterů, projekťáka, 2 grafiky, marketingovou i backoffice pomoc a stážistku.

326

úhozů za minutu byla průměrná rychlost psaní našich copywriterů v tomto roce

1 008

litrů kafe jsme vypili v brněnské i pražské kanceláři (frčíme filtrované, nejčastěji z brněnské pražírny Rebelbean)

2 000

hodin jsme věnovali našemu vzdělávání a posunu

3

děti se letos narodily dvěma našim copywriterkám


Co se nám v roce 2021 povedlo

Startujeme nové spolupráce, pokračujeme v dlouhodobých

Během celého roku jsme společně s iDokladem intenzivně pracovali na miniakademii pro začínající podnikatele. Připravili jsme sérii 31 edukačních videí a celkově jsme se postarali o výzkum mezi cílovou skupinou, tvorbu konceptu akademie, vyladění scénářů, natáčení, produkci i postprodukci.

Dál jsme ťukali do klávesnice, vymýšleli a črtali pro naše dlouhodobé klienty. Ale taky jsme začali pravidelně spolupracovat například se značkami Kärcher, COex, Maqfort nebo Warehouse #1.

Přednášíme na školeních, konferencích, v posluchárnách

I přes pandemická opatření jsme zvládli v Rozvojovém kurzu pro copywritery pomoct patnácti copywriterům psát ještě lépe. Několika dalším jsme pak předali know-how o obsahových strategiích.

Martin pokračoval ve výuce na NEWTON University, Honza zase přednášel na ShopCampu.

Spouštíme novou službu a poctivě sdílíme know-how na blogu

Hned zkraje nového roku jsme zhodnotili, jak si obsahově stojí registrační web k očkování. Z letošních článků je to taky nejčtenější kus na našem blogu, celkově jsme jich ale vydali skoro třicet.

Spustili jsme také Obsahový audit webu a aktualizovali seriál Jak psát e-maily, který už odebírá více než pětistovka čtenářů.


Takhle jsme si žili

leden 2021

Vítáme k nám Verču a Honzu

Hned se začátkem roku k nám přichází grafička Verča, která ve volném čase pracuje na grafice dětských knížek. Copywriter, ex-vedoucí jednoho z obsahových týmů v Alza.cz a zpěvák metalové kapely Honza zase posiluje pražský tým copywriterů.

Kafe pijeme pořád jen z domácích kávovarů

Zatímco se do datumu učíme psát jedničku, pandemie si ani po Vánocích nedává pokoj. A tak pracujeme v improvizovaných kancelářích v ložnicích, kuchyních a obývácích.

Společná akce v době pandemické

Nevynecháváme ani pravidelné společné akce, jen se scházíme online. Přes obrazovky si dáváme tradiční kvíz a virtuálně si přiťukáváme tím, co každý zrovna popíjí při dlouhých zimních večerech.

únor 2021

Spouštíme novou službu – Obsahový audit webu

Vytvořili jsme dostupný audit obsahu webu, který si můžou dovolit i malé firmy nebo živnostníci. Ponoříme se v něm do obsahu webu a vychytáme slabá místa i vyložené průšvihy. Vytvoříme návod, jak chyby rychle opravit a zajistit si funkční webový obsah. Audit jsme pracovně pojmenovali Hnidopich & Rýpal, takže na obsahu nezůstane nit suchá.

březen 2021

Přichází k nám Filip

Do práce se pouští nový projekťák, Filip. A rovnou řídí projekty Solitey, NEWTON University nebo Warehouse #1. Mimochodem, je také milovníkem všeho okolo hudby a později v tomto roce vyhraje obsahovkový hudební kvíz. Klobouček.

duben 2021

Vracíme se do offlinu

Po víc než roce se potkáme na workshopu. Ne přes obrazovky, ale naživo. Vyrážíme do Mníšku pod Brdy a dlouhou cestu, brzké vstávání i pár kolon po cestě si užíváme. Přece jenom je to lepší než „nevidíme vás, ale slyšíme“.

Interní akademie content marketingu

Martin nám v několika online setkáních předává všechna svoje nejcennější moudra o tom, jak nahlížet na content, aby nikdo z nás nezůstal pozadu.

květen 2021

Intenzivně pracujeme na miniakademii

Spolu s iDokladem tvoříme miniakademii pro začínající podnikatele. Po výzkumu a strategii jsme dokončili sérii více než 30 videí s lektory. Kus práce za námi, kus před námi, těšíme se na výsledek!

červen 2021

Pomalu se vracíme do kanceláří

Znovu objevujeme, co jsou to kolegové, a užíváme si dobré kávy vařené naší Pavlou. Už bylo na čase! Vracíme se ke společným akcím – naživo na zahrádkách.

Amálka začíná ťukat za Obsahovkový tým

Copywritery v Brně posiluje házenkářka Amálka a hned ze začátku skóruje v projektech Solitey nebo Stavaria.

Rosteme o dvojčata

Copywriterce Martině se poštěstí hned dvojnásobně a začíná plnit úkoly pro klienty jménem Eliška a Honza.

červenec 2021

Zpátky před tabuli

V měsíčním Rozvojovém kurzu dáváme copywriterům něžnou facku v podobě zpětné vazby – ta totiž posune psavce víc než jakákoliv teorie. Po dlouhé době se tak Honza s Ondrou vrací do lektorské role a startujeme léto na vlně know-how.

Přispíváme obcím na Jižní Moravě

Tornádo udeřilo kousek od Brna, blízko míst, kde několik z nás vyrůstalo. A tak jsme alespoň finančně přispěli na zažehnání škod.

srpen 2021

Oslavili jsme narozeniny, a to všemi smysly

Jedeme na jih od Brna prozkoumat, jak to voní v Sonnentoru. A pak ochutnáváme vína v Čejkovickém sklípku. To proto, že slavíme 6. narozeniny Obsahovky.

Do práce se pustily Lenka a Klára

Lenka, copywriterka dobře vyškolená z neziskové oblasti, se v Praze ujala klávesnice a tvorby obsahu. To samé udělala v Brně Klára, která se stává pravou rukou na projektech vedených Martinem.

Završujeme velmi úspěšné léto

Přes léto se práce obvykle tlumí vlivem sluníčka a dovolených. Ale přes letošní léto jsme měli spíš Vánoce. Na okurky jsme vůbec nestihli pomyslet.

září 2021

Honza prezentuje na ShopCampu

Konečně další konference. Náš konzultant Honza přednáší na téma Má smysl tvořit obsah na e-shopech? Na stejnou otázku se ho pak ptá Mergado TV.

Vytváříme e-mailové adresy pro Míšu a Vojtu

Dva nováčci v Praze způsobují, že se v kanceláři na Štěpánské musí pořídit nové stoly. Míša L. začíná úspěšně psát a Vojta O. zase posiluje grafický tým.

říjen 2021

Další školení pro veřejnost

Po letní pauze pořádáme další školení. Honza, Libor a Ondra pomáhají v Praze i v Brně copywriterům posunout se na vyšší level. Katka zase předává svoje zkušenosti, jak udělat obsahovou strategii.

Narodila se Anička

Naší copywriterce Evě se narodila nová ředitelka rodiny jménem Anička.

Vzniká nadupaný Obsahovkový playlist

Libor pořádá společnou akci, a to hudební kvíz. Hádáme, komu co hrává ve sluchátkách a občas dost koukáme. A vyhrává Filip, jak už nejspíš víte.

listopad 2021

Startuje miniakademie, kterou jsme připravovali společně s iDokladem

Na projektu jsme pracovali víc než půl roku a propojili v něm naše know-how napříč strategií, copywritingem a tvorbou vizuálního obsahu. Výsledkem je ucelená miniakademie, která začínající podnikatele provede vším, co pro start byznysu potřebují znát.

Do práce se pouští Alvin, Hanka, Annamária i Katka

Do Brna přichází nový projekťák, Alvin. Je to vůbec poprvé, co se z respondenta stává pravidelný popíječ Obsahovkové kávy. Kdysi jsme s ním totiž dělali rozhovor pro Modrou pyramidu o jeho minimalistickém přístupu. S marketingem nově vypomáhá Hanka a na stáž k nám přichází studentka marketingu Annamária. A ruku k fungování backoffice přikládá i nová komornice Kateřina.

Vychází rozhovor s Martinem v Mladém podnikateli

Martin ve videorozhovoru s Jirkou Rosteckým popisuje, jaké je řídit značku digitální agentury. Mrkněte.

prosinec 2021

Předvánoční shon, večírek a zasloužená dovolená

Dokončujeme poslední letošní práce. Těsně před Vánoci se ještě rozloučíme prohlídkou rodinné čokoládovny Herůfek a (už druhou letošní) ochutnávkou vín. Pak už jen nastavujeme OOO a vrháme se na cukroví.


Top články, které jsme v roce 2021 pustili do světa

Jak nepsat nejdůležitější web v Česku

Registrační web na očkování proti covidu-19 je nejdůležitější webovou stránkou v historii českého internetu. Libor hodnotil, jak se obsahově povedl.

Obsahový marketing pro SaaS. S čím počítat, než se do něj pustíte

Potřebujete prodat software? Ondra sepsal, co jsme se v Obsahovce při práci pro SaaS klienty naučili.

Velké srovnání in-house copywritera, freelancera a agentury

Honza srovnal, jestli se vám pro váš typ projektu víc vyplatí jednotlivec, nebo celý tým. Porovnejte si pro a proti všech variant.


Návod: jak napsat perfektní OOO e-mail

Ještě než utečete z práce na zasloužené volno, nastavte si out-of-office e-mail. To abyste mohli nerušeně hodit nohy nahoru, koukat na pohádky a cpát se u toho cukrovím bez jakýchkoliv ASAPek. Máme pro vás několik tipů na ten nejlepší out-of-office e-mail, který jste kdy posílali.

Jak napsat OOO, na který příjemce nezapomene:

  1. Řekněte, kam během volna vyrážíte

  2. Poodhalte, co budete vlastně dělat
  3. Klidně vtipkujte, ale bez sarkasmu
  4. Využijte příležitost napsat ulítlý předmět
  5. Přidejte informaci, na koho se obrátit místo vás, nebo kdy budete zpátky

A pokud tipy nestačí, čtěte celý článek na našem blogu.

Připravili jsme šablonu vánočního OOO e-mailu. Klepněte na obrázek a zkopírujte si text. Stačí doplnit a můžete si užívat vánoční pohody.


Tak si užijte volno a těšíme se na vás v příštím roce

A až vás omrzí všichni ti Mrazíci, Bajajové a Popelky, náš blog si out-of-office nikdy nebere.

Obsahovkové know-how je tu tedy pro vás vždy a všude.