Barbora Veselá

Projektové řízení & obchod

Vždycky jsem věděla, že chci dělat práci smysluplnou. Ne monotónní. V dobrém kolektivu. A v oboru, který mě bude bavit a bude mi blízký. Požadavky to byly nemálo ambiciózní, ale přesto jsem tuto kombinaci našla v Obsahovce. Práce projektového manažera v prostoru, kde vznikají krásné a kvalitní texty? Pro mě ideál!

2000

Pro někoho přelom tisíciletí, pro mě přelom v dospívání. Nadšeně hltám jakoukoliv literaturu, ale Čtyřlístek u mě stále vede na plné čáře.

2009

Končím gymnázium a rozhoduju se, kam dál. Nakonec se připojuju mezi tisíce studentů VŠE v Praze. Univerzita to není špatná, jen se trochu míjíme v náhledu na svět.

2012

Chci cestovat. A protože všechna zásadní rozhodnutí dělám impulzivně, zvedám se a během přednášky Ekonomie životního prostředí si podávám přihlášku na au pair pobyt do Španělska. Zbývá na mě jediné volné místo – na Mallorce. Za smůlu to nepovažuju.

2012

Má nová mallorská rodina činí svá životní rozhodnutí stejným způsobem. Zbývá na ně jediná volná au pair – já. Je to láska na první pohled.

2016

Období mallorských pobytů končí a já zahajuji svoji pracovní dráhu v jedné ze společností Velké 4. Je to zajímavá zkušenost, tým je úžasný, ale pořád cítím, že tomu něco schází.

2019

Facebook mi přihrává inzerát na Projektového manažera. Zkouším to a na konci roku nastupuji jako projekťák do Prahy. Jízda začíná.

2021

Jízda pokračuje, jen se trochu mění její styl. Krátce po mém nástupu do Obsahovky nás pandemie zavírá doma. Beru to jako příležitost a dělám si trochu jiný remote – zahraniční. Obsahovka mi vychází vstříc a díky tomu trávím čtvrt roku na Tenerife. Má duše plesá radostí!

Jaké projekty vedu

Modrá pyramida

Jeden z mých prvních klientů v Obsahovce, takže tak trochu srdcovka. Píšeme blogové články, pomáháme s kampaněmi, textujeme appku.

EY

Opět jeden z mých prvních projektů. Začátky mohou být těžké, ale díky předešlé pracovní zkušenosti z Big 4 jsem se ve světě EY cítila vlastně jako doma.

2N

Spolupráce, která se řídí téměř sama! Pohodový klient a šikovná kolegyně copywriterka, co hravě zvládá anglické UX copy…Sen každého projekťáka.

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Španělsko

Ať Mallorca, Fuerteventura nebo Tenerife…tamní lidé ví, jak si užívat života, doma i v práci. Jsou plní energie, přátelští, otevření a vždy dobře naladění. Inspirují mě nejen pro soukromý, ale i pracovní život.

Čtyřlístek

...a jiná kvalitní literatura. Čtu vše, od knihy až po krabici od džusu. Další z mých koníčků, který mě přivádí do Obsahovky.

Volejbal

Není to jen koníček, je to má celoživotní láska. Díky pozici kapitánky ženského týmu vím, jak je náročné vést k vítězství, motivovat v dobách neúspěchu, organizovat a hlavně jak pracovat s různými typy osobností. I po několika letech se to stále učím, ale jako průprava pro projekťáka je to k nezaplacení.