Barbora Veselá

Projektové řízení

Vždycky jsem věděla, že chci dělat práci smysluplnou. Ne monotónní. V dobrém kolektivu. A v oboru, který mě bude bavit a bude mi blízký. Požadavky to byly nemálo ambiciózní, ale přesto jsem tuto kombinaci našla v Obsahovce. Práce projektového manažera v prostoru, kde vznikají krásné a kvalitní texty? Pro mě ideál!

2000

Pro někoho přelom tisíciletí, pro mě přelom v dospívání. Nadšeně hltám jakoukoliv literaturu, ale Čtyřlístek u mě stále vede na celé čáře. Protože si připadám už moc dospěle, kategoricky všechna vzácná stará vydání házím do sběru. Po celý svůj život toho lituji.

2009

Končím gymnázium na Praze 4 a rozhoduji se, kam dál. Přihlašuji se na několik vysokých škol a nakonec se připojuji mezi tisíce studentů VŠE v Praze. Univerzita to není špatná, jen se trochu míjí s mým životním nastavením i předmětem zájmu. Jedním z nich je i cestování.

2012

Naplňuji svoji touhu cestovat. A protože všechna svá zásadní rozhodnutí dělám impulzivně, zvedám se během přednášky Ekonomie životního prostředí a podávám si přihlášku na au pair pobyt do Španělska. Zbývá na mě jediné volné místo – na Mallorce. Za smůlu to nepovažuji.

2012

Má nová mallorská rodina činí svá životní rozhodnutí stejným způsobem. Zbývá na ně jediná volná au pair – já. Je to láska na první pohled a já tak další roky trávím několik měsíců v roce na tomto krásném ostrově.

2016

Období pobytů na Mallorce končí a já zahajuji svoji pracovní dráhu v jedné ze společností tzv. Velké 4. Je to zajímavá zkušenost. Tým je úžasný, ale pořád cítím, že tomu něco schází. Účetnictví, daně, ani audit mě nelákají. Porozhlížím se jinde, zároveň nevím, kde a co hledat. Chci práci, která sedne nejen mému životopisu, ale i mé povaze.

2019

Facebook mi přihrává inzerát na Projektového manažera. Nejen popis práce, ale i styl, kterým je inzerát napsaný...všechno mě láká. Zkouším to a na konci roku nastupuji jako projekťák do Prahy. Jízda začíná.

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Mallorca

Tamní lidé ví, jak si užívat života, ať už doma nebo v práci. Jsou plní energie, přátelští, otevření a vždy dobře naladění. Inspirují mě nejen pro soukromý, ale i pracovní život.

Čtyřlístek

...a jiná kvalitní literatura. Čtu vše, od knihy až po krabici od džusu. Další z mých koníčků, který mě přivádí do Obsahovky.

Volejbal

Není to jen koníček, je to má celoživotní vášeň. Díky pozici kapitánky ženského týmu vím, jak je náročné vést k vítězství, motivovat v dobách neúspěchu, organizovat a hlavně jak pracovat s různými typy osobností. I po několika letech se to stále učím, ale jako průprava pro projekťáka je to k nezaplacení.