Hledá se: asistent pro tvorbu audiovizuálního obsahu v Brně

Lucie Preis

Hledáme posilu, která se stane pravou rukou našeho fotografa a kameramana Emila. Budete stříhat videa, fotit, natáčet, vyzkoušíte si 2D animaci nebo nabídnete pomocnou ruku při výjezdech. A hlavně se budete učit. Nemusíte totiž perfektně ovládat kompozici nebo tři různé programy, stačí základy a chuť se zlepšovat. Na částečný úvazek, v Brně, klidně hned. Pokud se chcete posouvat v jedné z top českých agentur zaměřených na obsahový marketing a pod vedením profesionála s 10+ lety zkušeností, možná hledáme právě vás.

Kdo jsme

Jsme Obsahová agentura. Tvoříme smysluplný obsah, který dlouhodobě funguje – vysvětluje, vzdělává, baví. Místo reklam píšeme návody na nejvyhledávanější témata nebo natáčíme rozhovory. Místo kampaní vymýšlíme obsahové strategie.

Naše dny vypadají tak, že píšeme texty pro weby, stavíme obsahového projekty, ladíme e-maily, tvoříme obsah pro sociální sítě, natáčíme případové studie i podcasty nebo sázíme e-booky. Přednášíme na konferencích, lektorujeme školení nebo jinak vedeme ostatní k obsahu. O všem taky píšeme na blogu.

Za posledních šest let jsme se z firmy o pár zaměstnancích rozrostli do zaběhnuté agentury o 20+ lidech a pobočkách v Brně a v Praze. Za tu dobu jsme nastavili jasná pravidla, vyladili procesy a třeba taky sesbírali několik oborových ocenění.

Jen od letošního jara se k nám přidala už Amálie, Paula, Klára, Lenka, Vojta a Míša – a protože dál rosteme, pořád to nestačí.

Koho hledáme

Přijmeme kolegu, který žije audiovizuálním obsahem. Někoho, kdo už teď umí dobře stříhat video (a chce si doplnit případné mezery) a chce se učit pod vedením našeho foto/video/audio specialisty Emila, který se v oboru pohybuje už víc než deset let a o vizuálním obsahu přednáší na vyšší odborné umělecké škole Scholastika. Hledáme nadšence, který na této pozici vyroste.

Myslíme si, že tahle volná židle vám bude nejlépe pasovat, pokud:

 • Pracujete se softwarem DaVinci Resolve a Final Cut X (případně Adobe Premiere Pro). Baví vás střih, jste detailista a poctivě se prokoušete natočeným materiálem. A co neumíte, to se doučíte.

 • Máte blízko nejen ke střihu, ale také k práci se zvukem, grafice nebo animaci. Například máte zkušenost s 2D animováním v After Effects nebo jste už pracovali v Affinity Photo/Designer nebo Adobe Photoshop/Illustrator.

 • Chcete občas počítač vyměnit za práci v terénu. Vezmeme vás na natáčení/focení, vyzkoušíte si hledání vhodné lokace, pomůžete s přenosem techniky i nastavením světel. Časem třeba sami vytvoříte behind the scene záběry nebo zastanete roli druhé kamery. Budete dalším párem očí, které dohlídnou na tvorbu špičkového obsahu.

 • Jste komunikativní, nebojíte se převzít zodpovědnost a rychle se učíte. Fungujete samostatně a umíte si perfektně organizovat čas.

 • Máte touhu se neustále posouvat a zkoušet nové věci. Důležitá je pro vás poctivost a pozitivní přístup.

Nevadí nám, když u této práce budete ještě studovat nebo máte svoje vlastní projekty. Důležité je, abyste měli čas asi na poloviční úvazek, byli flexibilní (a mohli vyjet na celodenní i vícedenní natáčení) a dodržovali termíny.

Jak si tuhle pozici představujeme a co budete dělat

Stanete se součástí obsahového týmu a budete úzce spolupracovat především s Emilem, který v Obsahovce zajišťuje tvorbu fotek, videa a podcastů. Pracovat budete také s týmem copywriterů, grafiků nebo s projektovými manažery – zkrátka proniknete do toho, jak vzniká obsah. Zapojíte se do různorodých projektů a jako pravá ruka budete stříhat, asistovat při focení/natáčení a později klidně samostatně pracovat na celých projektech.

Svůj čas rozdělíte mezi:

 • Střih videí. Ponoříte se do tvorby videí a s precizností sestříháte materiál, doplníte titulky nebo doladíte zvuk.
 • Asistenci při focení a natáčení v ateliéru nebo v terénu. Pomůžete najít vhodnou lokaci i domluvit detaily. Na místě přenesete techniku, pomůžete rozestavět světla nebo nastavit záznamovou techniku. Budete bystré oko, které si všimne vyhrnutého límečku nebo nehezkého detailu v záběru. A také budete časově flexibilní – termíny se sice domlouvají s předstihem, někdy ale budete pryč od rána do večera nebo více dní po sobě.

Když tohle bude dobře fungovat, rádi vám přenecháme víc zodpovědnosti. Časem dostanete volnou ruku k natáčení či focení behind the scenes, k práci pro druhou kameru nebo vám svěříme vlastní projekt.

Sice se budete posouvat pod vedením zkušeného kolegy, potřebujeme ale, abyste sami přicházeli s novými nápady a nebáli se výzev. Nepůjde to také bez skvělé komunikace, organizačních dovedností a schopnosti držet slovo.

Takže v kostce:

 • umíte stříhat (a tedy pracovat s DaVinci Resolve, Final Cut X, případně Adobe Premiere Pro),
 • jste časově flexibilní a nevadí vám občas vyjet na natáčení,
 • máte cit pro detail, aktivní přístup k práci a konstruktivní zpětnou vazbu berete jako příležitost, jak se zlepšit,
 • chcete spolupracovat dlouhodobě, učit se a posouvat.
 • už máte pár zkušeností – ze školy nebo vlastní tvorby,
 • rozumíte si s grafikou, animací nebo natáčením podcastů.

Co se vybavení týče, měli byste mít vlastní počítač, který zvládne střih videa. Software a know-how dodáme my. U nás se potkáte s foťáky SONY, ale pokud jste zvyklí na vlastní techniku a nebojíte se ji použít, nebudeme vás svazovat našimi zvyky. Důležitý je výsledek, výběr nástroje necháme na vás.

Protože většina našich klientů působí ve složitých oborech, tak spíš než o kosmetice a módě budete tvořit obsah o business intelligence, automatizaci toku dokladů nebo třeba o stavbě základové desky. Nemusíte se zrovna pyšnit dvěma inženýrskými tituly a pětiletou praxí v IT, ale bez chuti k objevování, poznávání a pronikání do neznámých témat se neobejdete.

Vedle klientské práce se účastníte pravidelných setkání a porad nebo se věnujete vzdělávání. Ať už individuálně nebo třeba účastí na vzdělávacím kruhu, kde načerpáte oborové know-how.

Prostě a jednoduše, dáme vám šanci dál profesně růst. Získáte know-how v zajímavých oborech i obrovský prostor k načerpání nových zkušeností.

A taky uděláme maximum pro to, abychom se vzájemně sžili – máme propracovaný zaškolovací proces a po půlročním nastaveném vzdělávání a nasávání obsahovkového DNA si směr svého rozvoje a vzdělávání určujete sami. Po celou dobu máte navíc k ruce svého týmlídra, se kterým vše konzultujete.

Jak se u nás pracuje

Stanete se členem obsahového týmu jedné z top českých agentur zaměřených na content. Nebudete si konkurovat, ale pomáhat. Díky neustálé spolupráci máte jistotu přísunu podnětů pro profesní i osobní rozvoj.

Společně s projektovým týmem budete pracovat pro skvělé klienty, kteří stejně jako my věří v sílu contentu. Klienty máme po celé republice a na projektech pracujeme společně z Brna i Prahy. Vy obsadíte místo v plně vybaveném ateliéru v centru Brna a budete docházet také do naší nové brněnské základny s výhledem na Jakubák.

Ateliér
Ateliér

Pracovat budete z ateliéru na Slovákově, kde se pravidelně potkáte právě s Emilem. Kompletně vybavené prostory využíváme pro focení a natáčení videa i podcastů. Máte tady zasedačku i veškeré pohodlí klasické kanceláře.

Centrála
Centrála

Budeme rádi, když jednou za čas dorazíte i do naší centrály na Jakubáku, kde sedí celý brněnský tým. Potkáme se tady na pravidelných poradách nebo se přidáte ke společnému obědu.

Nejsme punkový start-up, ani sešněrovaný korporát. Máme strukturu, jasně rozdělené kompetence a v datech panuje pořádek – díky tomu máme čas na smysluplnou práci.

Vedle práce, která má smysl, jsou pro nás hodně vysoko na žebříčku spokojenosti kolegové. Pečujeme o dobré vztahy, umíme si dávat otevřenou zpětnou vazbu a věříme, že společným dialogem zvládneme tak nějak všechno. Někdo po práci vysedává v kavárně, někdo vyráží na kolo, někdo otevírá knížku – a v práci si o tom nadšeně vyprávíme nebo rovnou naplánujeme společnou akci.

Přečtěte si, čím žijeme a co nás na Obsahovce baví.

Co za to

Pokud jste dočetli až sem, máte dobrou představu o tom, jak to u nás chodí.

A teď věcně. Nabízíme:

 • nástup klidně ihned, ale na ideálního kolegu si rádi počkáme,
 • práci na (ideálně) poloviční úvazek s flexibilní pracovní dobou,
 • místo v plně vybaveném ateliéru v Brně,
 • poměrnou část z pěti týdnů dovolené a sick days podle výše úvazku,
 • propracovaný systém rozvoje, peníze na profesní i osobní vzdělávání, firemní knihovnu a po pěti letech ve firmě měsíc placeného volna.

Navíc je u nás samozřejmostí otevřené jednání, pravidelná zpětná vazba a férový přístup.

Jak získat tuhle práci

Je to jednoduché. První dva filtry jsou na naší straně, u třetího se karta obrací:

 1. Musíme si být jisti, že to u vás funguje řemeslně. Tudíž potřebujeme vidět ukázky dosavadní práce, poznat, co máte za sebou, a zjistit, jak se orientujete. Když je tohle ok, tak přichází bod dva.
 2. Musíme si být jisti, že nám to bude fungovat lidsky. Tady už jde spíš o chemii, sdílení společných hodnot a vzájemnou kompatibilitu. Když na nás dýchne už při otevření e-mailu, potkáme se na pohovoru. A když je to pořád dobré, přichází na řadu to nejdůležitější.
 3. Musíme si být jisti, že máme co nabídnout i my vám. Že vás to tady bude bavit. Že vás budeme rozvíjet. Že nás nebudete chtít po týdnu utlouct klávesnicí. Jasně, předem to 100% odhadnout nejde, ale ukážeme vám ze sebe maximum.

Když si po prvním setkání máme vzájemně pořád co říct, potkáme se znovu – požádáme vás o vypracování úkolu a na schůzce vás seznámíme s větší částí týmu.

Takže co teď?

Projděte náš web, Facebook nebo Instagram. Jakkoliv nás poznejte blíž. A pak se ozvěte.

Na kariera@obsahova-agentura.cz pošlete:

 • svůj životopis,
 • motivační dopis
 • a ukázky práce – zajímá nás, co jste kdy vytvořili a s čím máte zkušenosti.

Do předmětu uveďte, o jakou pozici máte zájem (máme jich totiž zrovna otevřených hned několik). Pak začínáme bodem jedna. A když si to sedne, na pohovoru zvládneme zbývající dva. Už teď se těšíme!

P.S. Údaje, které nám poskytnete v průběhu výběrového řízení, můžeme přímo ze zákona zpracovávat do té doby, než vybereme nejvhodnějšího kandidáta na vypsanou pozici. Poté vaše osobní údaje smažeme nebo vás požádáme o souhlas s jejich uchováním, abychom vás mohli v budoucnu oslovit s další nabídkou. Podrobně a právničtinou se o zpracování osobních údajů ve výběrovém řízení dozvíte tady.

Zpět

Sdílet