Hledá se: Copywriter se základnou v Brně

Martin Brablec

Mysleli jsme, že další posily budeme hledat už jen do Prahy. Zdálo se, že naše brněnská osmnáctihlavá obsahová saň zvládne vše. Jenže ne. Práce u moravských klientů přibývá, a tak prostě musíme povyrůst i tady. Přidáte se? Větší tým specializovaný na obsah na Moravě nenajdete.

Kdo jsme, vidíte všude kolem. Jak se u nás pracuje, popisujeme na této stránce a snad to vykukuje i z Instagramu. V Brně obýváme dvě patra na Slovákově a dál rosteme.

Koho hledáme

Pro stávající i nové klienty primárně z Moravy, sekundárně z Prahy a okolí (týmy máme promíchané) hledáme někoho, kdo si rozumí s copywritingem a content marketingem. Tak nějak tušíme, že naši perfektní uchazeči právě teď jsou:

 • na volné noze nebo v menší agentuře a copywritingem a content marketingem se už živí,
 • zaměstnaní v médiích a každý den tvrdě makají na novém obsahu,
 • ukrytí v odděleních PR/marketingu, kde plánují, navrhují, spravují social a čím dál tím víc píší – a chtěli by ještě víc.

Nezáleží, jestli máte praxe rok, nebo pět let. Záleží jen na tom, kolik jste se toho už naučili.

Co se týče vlastností a předpokladů, mnohokrát jsme si ověřili, že to nejde bez:

 • schopnosti soustředěně psát a tvořit, mnoho hodin denně, mnoho dní za sebou – prostě se to musí poctivě vysedět,
 • otevřené hlavy, poctivosti a pozitivního přístupu.

Co nabízíme

Dáme vám šanci dál profesně růst. Nabízíme obrovský prostor k získávání nových zkušeností – skupinu velmi chytrých copywriterů s mnoha přesahy od výzkumu po analytiku nebo školení. Nebudete si konkurovat, ale pomáhat. Máme společný cíl.

A teď věcně:

 • práci na plný úvazek + místo v tom hezčím patře kanceláří na Slovákově,
 • propracovaný systém vzdělávání,
 • otevřené jednání, férový přístup a silnou firemní kulturu,
 • intenzivní zaškolovací proces,
 • nejsme korporát, ale pár benefitů už taky máme – vedle peněz na vzdělávání i relax, odborných přednášek a seminářů, sick days a účasti na konferencích, společných aktivit třeba taky péči komorníka.

Od kdy? Nejlépe hned. Ale víme, že na to nejlepší si občas člověk musí počkat.

Jak popsala první měsíc Nela, poslední copy posila v Brně?

Fíííha, to je ale tempíčko. Z nuly na sto, možná spíš dvě stě. Píše se tu 8 hodin denně, 5 dní v týdnu. A stejně to milujeme. Textujeme weby, e-maily, letáky, videa i slogany. A tebe to taky čeká – dokonce ihned po nástupu. Práce je tak různorodá, že ráno píšeš o značicích strojích, v poledne o designových brýlích z 3D tiskárny a odpoledne na workshopu hledáš tonalitu výrobce hydroponických hnojiv. Žádný pozvolný nájezd nečekej, hodíme tě do hluboké vody – i když s rukávkama. Ale nebudu ti lhát, člověk si na to musí zvyknout. Najednou si musíš práci fakt skvěle plánovat, protože termíny jsou neúprosné a klienti chtějí vždycky všechno hned. Trvalo mi, než jsem najela na ten správný rytmus, ale Obsahovka mi s tím hodně pomohla. Kdyby ne, možná bych se poraženecky vyplazila z kanclu už po měsíci. Chceš vědět, co je na Obsahovce nejlepší? Nikdy na nic nejseš sám a pořád se učíš – bez ohledu na to, jak dlouho už píšeš. Cíleně se tu totiž zlepšujeme třeba i v jednání s lidmi, řečnění před publikem nebo time managementu. Takže ve zkratce: první měsíc je makačka jak blázen, ale stojí to za to.
Nela Patschová, copywriterka

Jak získat tuhle práci

Je to jednoduché. První dva filtry jsou na naší straně, u třetího se karta obrací:

 1. Musíme si být jisti, že to u vás funguje řemeslně. Tudíž potřebujeme vidět ukázky dosavadní práce, poznat, co máte za sebou, a zjistit, jak se orientujete. Když je tohle ok, tak přichází bod dva.
 2. Musíme si být jisti, že nám to bude fungovat lidsky. Tady už jde spíš o chemii, sdílení společných hodnot a vzájemnou kompatibilitu. Když je to pořád dobré, přichází na řadu to nejdůležitější.
 3. Musíme si být jisti, že máme co nabídnout i my vám. Že vás to tady bude bavit. Že vás budeme rozvíjet. Že nás nebudete chtít po týdnu utlouct klávesnicí. Jasně, předem to 100% odhadnout nejde, ale ukážeme vám ze sebe maximum.

Další kroky

Prolezte náš web, Facebook nebo Instagram. Jakkoliv nás poznejte blíž. Když budete mít pořád chuť nám napsat, tak pošlete na cacalova@obsahova-agentura.cz e-mail s ukázkami práce i s CV.

Prostě začínáme bodem jedna. Na pohovoru pak zvládneme zbývající dva.

Už teď se těšíme!

P.S.: Stejnou pozici obsazujeme i v Praze.

Zpět

Sdílet