Hledá se: Copywriter se základnou v Praze

Martin Brablec

Je nás na dvě patra, máme parádní zázemí a zaběhnuté fungování. Jenže – v Brně. V Praze zatím tvoří Obsahovku první tři pionýři smysluplného obsahu, malý kancl a nutnost s lidmi z Brna nejen pracovat, ale občas za nimi i jezdit. Pokud máte dost odvahy, a chtěli byste s námi přemýšlet, zkoumat a psát, pak pro vás máme nabídku.

Kdo jsme, vidíte všude kolem. Jak se u nás pracuje, popisujeme na této stránce a snad to vykukuje i z Instagramu. V Praze jsme od loňského září, pevně jsme se tu uchytili a dál rosteme.

Koho hledáme

Pro rostoucí řadu klientů primárně z Prahy a okolí, sekundárně z Moravy (týmy máme promíchané) hledáme někoho, kdo si rozumí s copywritingem a content marketingem. Tak nějak tušíme, že naši perfektní uchazeči právě teď jsou:

 • na volné noze nebo v menší agentuře a copywritingem a content marketingem se už živí,
 • zaměstnaní v médiích a každý den tvrdě makají na novém obsahu,
 • ukrytí v odděleních PR/marketingu, kde plánují, navrhují, spravují social a čím dál tím víc píší – a chtěli by ještě víc.

Nezáleží, jestli máte praxe rok, nebo pět let. Záleží jen na tom, kolik jste se toho už naučili.

Co se týče vlastností a předpokladů, mnohokrát jsme si ověřili, že to nejde bez:

 • schopnosti soustředěně psát a tvořit, mnoho hodin denně, mnoho dní za sebou – prostě se to musí poctivě vysedět,
 • otevřené hlavy, poctivosti a pozitivního přístupu,
 • a speciálně pro Prahu vyšší míry odolnosti vůči komunikaci na dálku a tolerance k cestování na dálný východ (vlakem jsou to 2,5 hodiny) alespoň několikrát měsíčně.

Co nabízíme

Dáme vám šanci dál profesně růst. Nabízíme obrovský prostor k získávání nových zkušeností – skupinu velmi chytrých copywriterů s mnoha přesahy od výzkumu po analytiku nebo školení. Nebudete si konkurovat, ale pomáhat. Máme společný cíl.

A teď věcně:

 • práci na plný úvazek + místo v kancelářích na Vinohradech,
 • propracovaný systém vzdělávání,
 • otevřené jednání, férový přístup a silnou firemní kulturu,
 • intenzivní zaškolovací proces v Brně (míru domluvíme osobně dle možností),
 • nejsme korporát, ale pár benefitů už taky máme – vedle peněz na vzdělávání i relax, odborných přednášek a seminářů, sick days a účasti na konferencích, společných aktivit třeba taky péči komorníka.

Od kdy? Nejlépe hned. Ale víme, že na to nejlepší si občas člověk musí počkat.

Jak popsal první měsíc Ondra, náš copywriter č. 1 v Praze?

Nejdřív myslet, až potom psát. A je jedno, jestli textujeme web, píšeme právního rádce na blog nebo si hrajeme s tonalitou. Prošel jsem si vcelku rychle po nástupu workshopem u klienta, řadou schůzek a dostal jsem se samozřejmě i ke psaní. To se v Obsahovce bere opravdu vážně, takže nečekejte, že vám bude stačit jen sem tam něco poladit, rozdělit úkoly mladším a zvesela brouzdat internetem. Píšu pro e-shop se sportovním vybavením, prodejce pracovních rukavic nebo velký HR hub. Někdy je to víc strategická práce nad obsahem pro příští kvartál, jindy rychlý rozhovor po telefonu. Neděláme obsah pro obsah, ale když už se do toho pustíme, musí naše texty stát za to. Pomáhá k tomu nabitá interní wiki s propracovanými návody, intenzivní zaškolení a hlavně vzájemné revize textů. Už po pár týdnech mi je jasné, že se toho v Obsahovce o psaní dá naučit opravdu hodně – a to v oboru nejsem úplný zelenáč. Je fajn cítit, že se mozek zase učí nové věci a šrotuje naplno. A ještě lepší je pocit, že váš mozek v tom není sám.
Ondřej Pokorný, copywriter

Jak získat tuhle práci

Je to jednoduché. První dva filtry jsou na naší straně, u třetího se karta obrací:

 • Musíme si být jisti, že to u vás funguje řemeslně. Tudíž potřebujeme vidět ukázky dosavadní práce, poznat, co máte za sebou, a zjistit, jak se orientujete. Když je tohle ok, tak přichází bod dva.
 • Musíme si být jisti, že nám to bude fungovat lidsky. Tady už jde spíš o chemii, sdílení společných hodnot a vzájemnou kompatibilitu. Když je to pořád dobré, přichází na řadu to nejdůležitější.
 • Musíme si být jisti, že máme co nabídnout i my vám. Že vás to tady bude bavit. Že vás budeme rozvíjet. Že nás nebudete chtít po týdnu utlouct klávesnicí. Jasně, předem to 100% odhadnout nejde, ale ukážeme vám ze sebe maximum.

Další kroky

Prolezte náš web, Facebook nebo Instagram. Jakkoliv nás poznejte blíž. Když budete mít pořád chuť nám napsat, tak pošlete na cacalova@obsahova-agentura.cz e-mail s ukázkami práce i s CV.

Prostě začínáme bodem jedna. Na pohovoru pak zvládneme zbývající dva.

Už teď se těšíme!

P.S.: Stejnou pozici obsazujeme i v Brně.

Zpět

Sdílet