Hledá se: projekťák do Brna

Eliška Gunišová

Je nás 20, máme stabilní týmy v Brně i v Praze a staráme se o bezmála 40 klientů. A protože brzy budeme rozšiřovat klientskou i copy základnu, potřebujeme organizační posilu, která nám s růstem pomůže. Pokud umíte být přísní a vlídní zároveň a rádi objevujete řešení i tam, kde je nikdo jiný nevidí, hledáme právě vás.

EDIT: Projekťáka jsme už našli. Pokud vás zajímá práce v Obsahovce, sledujte volné pozice nebo náš Facebook.

Kdo jsme

Jsme Obsahová agentura. Píšeme texty pro weby, ladíme e-maily, vymýšlíme obsahové strategie, spravujeme sociální sítě nebo třeba natáčíme případovky. Více o nás přečtete na blogu.

Jak se u nás pracuje, popisujeme na této stránce a snad to vykukuje i z Instagramu. Za poslední čtyři roky jsme se ze spolku o pár lidech rozrostli do zaběhnuté agentury o 20 hlavách a pobočkách v Brně a v Praze. Za tu dobu jsme nastavili jasná pravidla, vyladili procesy a třeba taky sesbírali několik oborových ocenění.

Většina lidí v Obsahovce tvoří textový nebo vizuální obsah. Zbytek týmu se pak stará o to, aby to šlo po všech stránkách hladce.

Koho hledáme

Člověka, který se nerad nudí. Je to klišé, ale je to tak.

Může se stát, že v pondělí strávíte den na interních poradách a schůzkách s klienty. Ve středu se zúčastníte workshopu s klientem a v pátek se nepohnete od e-mailu. Vždycky ale musíte mít pod kontrolou, co se ve vašich projektech děje, jestli má každý zadanou práci a zda klienti nečekají na domluvené výstupy.

Osvědčilo se nám, že to nejde bez těchto vlastností:

 • Pečlivost – jestli má mít někdo pořádek v podkladech, e-mailech a projektech, tak jste to vy.
 • Spolehlivost – copak držet termíny, ale hlavně držet slovo. Projekťák je most mezi klientem a týmem Obsahovky, takže potřebuje důvěru obou stran.
 • Komunikativnost a přátelskost – každý den budete v úzkém kontaktu s několika desítkami klientů i kolegů a společně budete řešit dobré i zlé.

A dál je krom organizačních schopností, otevřené hlavy, kladnému vztahu k on-line světu (nás i projekty pohání Asana, Toggl, Slack a G Suite) výhodou i řidičák.

Oproti tomu nezáleží, jestli máte praxi rok nebo pět let. Záleží jen na tom, kolik jste se toho už naučili a jak moc na sobě chcete pracovat.

Být projekťákem v Obsahovce je náročná pozice, ale pokud si to sedne, bude vás milovat dvacet lidí z Prahy i Brna.

„Do Obsahovky jsem se přihlásila zejména kvůli skvěle napsanému inzerátu. Sice jsem tak trochu pochybovala, že by to všechno mohla být pravda a že by jedna pozice mohla splňovat veškerá má pracovní očekávání, ale… inzerát nelhal! Sliboval pestrou práci v prostředí milých a inspirativních lidí, fajn klienty, občasné pracovní cesty do Brna i jinam po ČR. Práce projekťáka taková skutečně je. Žádný den není monotónní. Musíte při ní skloubit organizační, komunikační, analytické i obchodní dovednosti. Jste zodpovědní za celý projekt po finanční, termínové, ale i lidské stránce. Musíte si umět poradit za každé situace. Někdy je to možná trochu kovbojka, ale s pomocí zkušených kolegů lze všechno zvládnout.“
Barbora Veselá, projektová manažerka

Co budete dělat

S takovou výbavou očekáváme, že se pustíte do:

 • plánování prací na dlouhodobých projektech,
 • zadávání revizí obsahu, posílání výstupů klientovi a přebírání podkladů pro další práce,
 • plánování a vedení schůzek s interními týmy,
 • schůzek se zákazníky v Brně i mimo něj,
 • sledování, plnění a hlídání termínů
 • a udržování pořádku ve firemních on-line nástrojích.

Co nabízíme

Pestrou práci v otevřené firmě, která roste pod rukama, skupinu velmi chytrých kolegů, kteří vás každý den posouvají, klienty, se kterými je radost pracovat, a prostor na další růst. Formálně pak:

 • smysluplnou práci na plný úvazek v moderních kancelářích na Jakubáku + zázemí v kancelářích v Praze,
 • nástup ideálně hned, ale na schopného člověka si rádi počkáme,
 • flexibilní pracovní dobu a homeoffice dle potřeby,
 • propracovaný systém vzdělávání, rozvojový plán, peníze na vzdělávání i pravidelné schůzky ohledně vaší pozice,
 • otevřené jednání, pravidelnou zpětnou vazbu, férový přístup a silnou (a hodně fajn) firemní kulturu,
 • nejsme korporát, ale pár benefitů už taky máme – vedle pěti týdnů dovolené taky peníze na vzdělávání i relax, sick days, účast na konferencích a společných aktivitách nebo třeba péči firemního komorníka.

Co dál

Jste náš projekťák/projekťačka? Pošlete svůj životopis a důvod, proč vás láká zrovna tahle práce na obsahovka@obsahova-agentura.cz. Platí pravidlo – čím dřív, tím líp.

Když chytnete na oplátku vy nás, pozveme vás na pohovor. A když to půjde pořád dobře, seznámíme vás s týmy v Praze i v Brně a domluvíme finální podmínky. Těšíme se!

Možná jste novým projekťákem právě vy.

Zpět

Sdílet