Hledáme account managera do Brna

Eliška Gunišová
V Obsahovce tvoříme obsah pro špičky ve svých oborech. Od výrobců průmyslových magnetů po kodéry webů. Většina s námi spolupracuje dlouhodobě. A teď hledáme někoho, kdo bude naše skvělé vztahy rozvíjet a řídit.

Jak se u nás pracuje, popisujeme tady. Je nás 15, jsme v Brně a Praze, šlape nám to a potřebujeme doplnit tým accountů.

Proč doplňujeme tým

Odchází nám Monika. Byla s námi od letošního února, všechno vypadalo dobře, jenže pak… dostala nabídku na vysněnou pozici dramaturgyně v České televizi. A snům se nemá bránit, ty se mají podporovat.

Poslechněte si, jak se Monice s námi pracovalo:

Koho hledáme

Někoho jako Moniku. Accounta, kterého baví marketing, nelekne se schůzek s klientem a s klidnou hlavou zvládne odřídit projekt s náročnými deadliny. Není to práce pro úplného zelenáče, ale nehledáme ani drsného obchodníka s 10+ lety zkušeností. 

Vaší zodpovědností bude vztah s klientem a to, že celá spolupráce šlape. Můžete se přitom spolehnout na 100% podporu vedení i lidí v týmu, jednoduché procesy a to nejpřátelštější CRM na trhu. 

Osvědčilo se nám, že to na pozici accounta nejde bez:

 • Komunikativnosti. Připravte se jak na přátelský oběd s klientem, tak na obhájení víceprací. Tohle je must-have.    
 • Orientace na hledání řešení. Improvizace, proaktivní přístup, snaha najít cestu – dobrý account podle nás nevzdá první pokus a umí si poradit. 
 • Pečlivosti a důslednosti. Jestli má mít někdo pořádek v podkladech, e-mailech a CRM, tak jste to vy.
 • Spolehlivosti. Jste vizitkou celé spolupráce. Account musí mít důvěru týmu i klienta. A ta se sliby nevybuduje. 

Ani ti nejzkušenější u nás nesmí ustrnout – proto budeme hledat otevřenou hlavu, pro kterou je učení se přirozenou potřebou. 

A výhodou je určitě řidičák.

„Obsahovku jsem zaregistroval asi před třemi lety a od té doby jsem si říkal, že v téhle agentuře bych fakt chtěl pracovat. Zajímaví klienti, unikátní prezentace na sítích i webu, zdravá firemní kultura a sebevědomí. Když mi Facebook přihrál inzerát Obsahovky (jako Mesut Özil ve svém primu), neváhal jsem. Už proces výběrka byl jiný, než s čím jsem se dříve setkával, žádný bullshit, cítil jsem se příjemně a chtěl jsem se o Obsahovce dozvědět co nejvíc, což vám ten proces umožní. Oboustranně to všechno klaplo a já naskočil do rozjetého vlaku (nebo spíš Šinkansenu). Už po pár měsících jsem se tu cítil jako ryba ve vodě, tempo je vysoké, týmy šlapou jako hodinky a já jsem nadšený z toho, jakou práci tu pro klienty odvádíme. Fakt dobrou.“
Filip Fišer, account manager

Co budete dělat

Málokterý den bude stejný. Pondělí zaplníte plánováním projektů a schůzkami s copywritery, ve středu pojedete s týmem na celodenní workshop k novému klientovi a v pátek vás čeká příprava nabídek pro firmu, která nás poptala e-mailem.

Zažijete hektické i volnější týdny. Vždy ale musíte mít přehled o tom, co se u vašich klientů děje, jestli něco zbytečně nevázne, a všichni ví, co mají dělat. Obecně pak pozice accounta v Obsahovce stojí na těchto pilířích:

 • Řízení projektů – ať už dodáváme obsah pro rozsáhlý web nebo dva roky obsahem přitahujeme klientům nové zákazníky, vaší vizitkou je spokojený klient i produkční tým.
 • Péče o klienty a obchod – nečekáme, až nám přistane zadání. Jste to vy, kdo ví, kdy nabídnout novou službu, a co klienta zrovna pálí.
 • Seberozvoj. Nejsme fullservisová agentura – jdeme hodně do hloubky. Očekáváme, že se budete vzdělávat i v oboru. A dostanete na to prostor.
 • Správa nástrojů. Všechny důležité informace máme v Asaně, RAYNETu nebo Togglu. Aby vše klapalo, chce to i pravidelnou údržbu.
 • Běžná operativa. Sem patří veškerý agenturní šum – dodávání podkladů na porady, podávání zpětné vazby na kolegy, vyřešení nenadálé poptávky – však to znáte.

A víc vám poví Monika:

Co nabízíme

Pestrou práci v otevřené firmě, tým velmi chytrých kolegů, kteří vás každý den posouvají, klienty, se kterými je radost pracovat, a prostor na další růst. 

Nic se u nás neschová, nevyhnije, problémy řešíme napřímo a hned. Jestli hledáte firmu, kde je převodovka mezi impulsem a rozhodnutím hodně krátká, tak jste tu správně.

Formálně pak:

 • práci na plný úvazek v brněnských kancelářích na Husově,
 • nástup ideálně hned, ale na schopného člověka můžeme počkat,
 • flexibilní pracovní dobu,
 • 5 týdnů dovolené a sick days,
 • systém rozvoje i peníze na vzdělávání,
 • otevřené jednání, pravidelnou zpětnou vazbu, férový přístup a silnou (a hodně fajn) firemní kulturu.

Co dál

Jste náš account manager/managerka? Pošlete svůj životopis a pár řádků o tom, proč vás tahle nabídka chytla, na e-mail kariera@obsahova-agentura.cz. Čím dřív, tím líp.

Když chytnete na oplátku vy nás, pozveme vás na pohovor. A když to půjde pořád dobře, seznámíme vás s týmem a domluvíme finální podmínky. 

Těšíme se!