Hledá se: copywriter kompatibilní s B2B, IT a technickými obory do Brna nebo Prahy

Lucie Čačalová

Píšeme o složitých oborech i vymýšlíme velké obsahové projekty. Práce je ale pořád víc a proto hledáme do Brna nebo Prahy posilu, která ráda proniká do spletitých témat a mění je do srozumitelného a čtivého textu. Pokud máte blízko k B2B, IT a technickým oborům, a přitom vás pořád nejvíc baví psát, možná hledáme právě vás.

Kdo jsme

Jsme Obsahová agentura. Píšeme texty pro weby, ladíme e-maily, spravujeme sociální sítě nebo třeba natáčíme případové studie. Více o nás najdete na blogu.

Jak se u nás pracuje, popisujeme na této stránce a snad to vykukuje i z Instagramu. Za poslední čtyři roky jsme se ze spolku o pár lidech rozrostli do zaběhnuté agentury o 25 hlavách a pobočkách v Brně a v Praze. Za tu dobu jsme nastavili jasná pravidla, vyladili procesy a třeba taky sesbírali několik oborových ocenění.

S rozšířením stávajících projektů a příchodu několika nových klientů hledáme posilu, která hladce zapluje do našeho fungování.

Koho hledáme

Hledáme copywritera, který si nejen rozumí s copywritingem a content marketingem, ale také se nebojí přijímat výzvy v tvorbě obsahu pro IT a technické obory. Můžete (a často budete) u nás psát třeba o business intelligence, automatizaci toku dokladů, ERP i CRM, instalaci tepelných zdrojů nebo třeba zabezpečení webu.

Takže hledáme:

 • Copywritera s analytickým a technickým myšlením. Někoho, kdo se ponoří do komplexního (a mnohdy i abstraktního) tématu a neskončí dřív, než ho srozumitelně vysvětlí.
 • Člověka s rozhledem v obsahovém marketingu, který se nezalekne psaní whitepaperu, webu či případovky a zpracuje je poctivě a s citem pro detail.
 • Kolegu, který už má něco málo za sebou. Nezáleží nám ale na tom, kolik let praxe máte v životopise. Důležité, kolik toho už umíte a jak k práci přistupujete.

Co se týče vlastností a předpokladů, mnohokrát jsme si ověřili, že to nejde bez:

 • schopnosti soustředěně psát a tvořit, mnoho hodin denně, mnoho dní za sebou – prostě se to musí poctivě vysedět,
 • ale také schopnosti mluvit – před klienty na prezentacích, s klienty na schůzkách, o klientech v rámci týmu,
 • otevřené hlavy, poctivosti, pozitivního přístupu a touhy neustále se posouvat.

Nezáleží nám na tom, zda preferujete místo v naší beskydské kanceláři v Brně nebo židli v pražském kanclu kousek od Václaváku. Klienty máme po celé republice, na projektech pracujeme společně z obou měst, často se navštěvujeme a dennodenně jsme ve spojení.

Představte si, že vám na stole přistane úkol přepsat web firmy, která se živí digitalizací dokumentů na ministerstvech. K tomu máte po ruce projekťáka a telefonní číslo na marketingového ředitele klienta. Termín schůzky nebo workshopu sice domluví projekťák, ale pak je na vás, abyste zjistili všechny potřebné informace k textování. Musíte pochopit, co firma dělá, jak jejich řešení funguje, kdo jsou zákazníci a s čím jim řešení pomáhá. Je to piplačka, marketér si často myslí něco jiného než obchodník nebo člověk ze zákaznické péče. Vy si to musíte celé pospojovat v hlavě – a vystřihnout text, který se dobře čte a pochopí ho i vaše sestřenice. A teď si místo spojení „web firmy, která dělá digitalizaci dokumentů” dosaďte třeba: případová studie o datové monetizaci, e-book o evidenci tržeb, článek o propojení elektronické neschopenky se mzdovým systémem, whitepaper na téma migrace firemního IT do cloudu nebo web o softwaru, který usnadňuje monitoring médií. Na první pohled to nejsou úplně sexy témata. Ale zdání klame. Když se do toho ponoříte, pochopíte, oč běží, a napíšete text, který má hlavu a patu, budete mít zatraceně dobrý pocit. Aspoň u mě to tak funguje.
Ondřej Pokorný, copywriter

Co za to

Dáme vám šanci dál profesně růst. Získáte know-how v zajímavých oborech i obrovský prostor k načerpání nových zkušeností – k ruce budete mít skupinu velmi chytrých copywriterů s mnoha přesahy od výzkumu až po školení. K tomu specialisty na data, SEO nebo sociální sítě i vizuální tým. Nebudete si konkurovat, ale pomáhat.

A teď věcně:

 • práci na plný úvazek
 • místo v kanceláři v Brně nebo v Praze – podle toho, kde se vám sedí líp,
 • propracovaný systém vzdělávání, rozvojový plán, peníze na vzdělávání i pravidelné schůzky nad vaší pozicí,
 • otevřené jednání, férový přístup a silnou (a hodně fajn) firemní kulturu,
 • intenzivní zaškolovací proces,
 • nejsme korporát, ale pár benefitů už taky máme – vedle peněz na vzdělávání i relax, odborných přednášek a seminářů, sick days a účasti na konferencích, společných aktivit třeba taky péči firemního komorníka.

Jak získat tuhle práci

Je to jednoduché. První dva filtry jsou na naší straně, u třetího se karta obrací:

 1. Musíme si být jisti, že to u vás funguje řemeslně. Tudíž potřebujeme vidět ukázky dosavadní práce, poznat, co máte za sebou, a zjistit, jak se orientujete. Když je tohle ok, tak přichází bod dva.
 2. Musíme si být jisti, že nám to bude fungovat lidsky. Tady už jde spíš o chemii, sdílení společných hodnot a vzájemnou kompatibilitu. Když je to pořád dobré, přichází na řadu to nejdůležitější.
 3. Musíme si být jisti, že máme co nabídnout i my vám. Že vás to tady bude bavit. Že vás budeme rozvíjet. Že nás nebudete chtít po týdnu utlouct klávesnicí. Jasně, předem to 100% odhadnout nejde, ale ukážeme vám ze sebe maximum.

Takže co teď?

Prolezte náš web, Facebook nebo Instagram. Jakkoliv nás poznejte blíž. Pak už jen pošlete na cacalova@obsahova-agentura.cz:

 • svůj životopis,
 • motivační dopis
 • a místo nástupu.

Pak začínáme bodem jedna. A když si to sedne, na pohovoru zvládneme zbývající dva.

Už teď se těšíme!

Zpět

Sdílet