Identitu jsme našli cestou

Říkejte tomu firemní kultura nebo DNA firmy, my tomu prostě říkáme Obsahovka. Nastavili jsme si ji tak, aby nás to těch 8 (nebo taky 12) hodin denně bok po boku bavilo. Fungování ve firmě spolu řešíme dost otevřeně: stojí to za to, i když to někdy bolí.

Protože tvořit skvělý obsah v blbém prostředí dlouhodobě nejde.

Každý den na programu

Fajn atmosféra
Fajn atmosféra

„Na Obsahovce mám nejradši, že tu můžu být sama sebou,“ řekla Petra, a nejspíš to trefila. Zakládáme si na vzájemném respektu a dlouhodobých vztazích.

Žijeme si - na agenturní poměry - docela poklidně.

Sdílení a nápady
Sdílení a nápady

Nastavili jsme si vlastní systém brainstormingů, znalostních porad a sdílení nápadů. Neustále taky rozšiřujeme firemní knihovnu. Ten četl to, ta vyzkoušela tohle a všichni dohromady toho pro klienta vymyslí moc.

Hravost i vážnost
Hravost i vážnost

Děláme si ze sebe legraci, ale když někdo potřebuje pomoct, jdou žerty stranou. V práci i mimo ni. Vzájemně si revidujeme texty a taky věšíme závěsy. Nikdy neshazujeme ničí práci, ale poměrně často shazujeme sami sebe.

Týdenní rituály

Chief Sup Info
Chief Sup Info

Neděle večer patří Martinovu hromadnému e-mailu na celou firmu. Shrnuje v něm vše důležité z uplynulého i následujícího týdne a přidává cokoliv, co je zrovna třeba. Většinou je to delší čtení, ale vždycky víme, že jsme jako Obsahovka v obraze.

Projektové okénko
Projektové okénko

Nemáme nalinkované, že od 9:00 do 11:00 píšeme o nukleárech a od 13:30 do 14:30 o revolučním krmivu pro slepice. Projekťáci proberou úkoly a priority na daný týden s každým zvlášť hned v pondělí ráno a dál je každý pánem svého času. Víme, že dobré nápady nemusí přijít hned.

Retrospektiva
Retrospektiva

Každý pátek sdílíme svoje nejzajímavější, nejhorší i nejpovedenější projekty. Spolu s nimi i zkušenosti, radosti a starosti.
Pravidla jsou jednoduchá: 1) Máš 3 minuty, 2) Vyber si jeden úkol z uplynulého týdne, 3) Řekni, proč o něm mluvíš, 4) Co si z něj mohou vzít ostatní? I když se to občas protáhne, máme díky retrospektivě přehled o tom, kdo, co, kdy, jak a proč.

Počasíčko
Počasíčko

Úchylkoměr by se z tohohle názvu rozvibroval nadšením. Přitom jen průběžně zapisujeme úspěchy a neúspěchy na tabuli a při počasíčku si je pak za uplynulý týden probereme. Jo, a nesvlékáme se u toho!

Check in
Check in

Vidíme se (většinou) jen od pondělí do pátku, v pondělí ráno si proto rychle řekneme, co kdo dělal/viděl/četl o víkendu. Někdy je to hlavně sranda, ale jindy spíš terapie. Jako všude.

Jednou za měsíc, dva, tři

Obsahovka Live
Obsahovka Live

Několikrát do roka pořádáme komorní konferenci vyhrazenou pro klienty a jejich hosty. Témata se mění, struktura zůstává: setkání otevírá odborník na dané téma zvenčí, na to navazuje klient s přímou zkušeností a uzavírá to někdo z nás s tipy pro praxi.

To celé proléváme kávou a prokládáme dobrým jídlem a networkingem. To abychom se lépe poznali nejen my se zákazníky, ale i klienti mezi sebou.

Společné snídaně
Společné snídaně

Jednou měsíčně spolu posnídáme. Ale ve skutečnosti je to zážitek. Ti, kteří bývají v devět v kanceláři už dvě hodiny, pozorují noční sovy vytržené z přirozeného prostředí. Noční sovy fascinovaně hledí, jak měkké je ranní světlo.

Akce pro ostatní
Akce pro ostatní

Mohli bychom každý měsíc chodit do hospody, ale my se radši střídáme ve vymýšlení programu pro kolegy. Už jsme ochutnávali čaje, bruslili nebo kolaudovali kanceláře s našimi partnery. Jo, a potom jdeme vždycky do hospody.

Know-how porady
Know-how porady

Chodíme na školení, čteme odborné knihy i články, zkoušíme nové postupy. Novinek z oboru je tolik, že by jenom jejich sledování vydalo za plný úvazek.

Jeden čtvrtek v měsíci si proto dva z nás připraví prezentace a předají své know-how ostatním.

Když se pak strhne bouřlivá diskuse, víme, že se téma trefilo.


Chci na kafe s Obsahovkou

Teď už nás znáte trochu víc. Ale stejně je nejlepší se potkat. Co vy na to?

Volejte ředitele Martin Brablec