Eliška Gunišová

Projektové řízení

Ráda organizuji a nejraději práci jiných. Věděla jsem to už dávno, jen jsem nevěřila, že mě za to bude někdo platit. Od psaní blogu a textů pro weby přes psaní odborných článků a dizertačky jsem se dostala až k tomu, co mě fakt baví – nemonotónní práci projektového manažera.

2007

Končím gympl s tím, že vlastně nevím, co chci dělat, a tak začínám studovat kulturologii a lepší rozhodnutí jsem nemohla udělat. Při studiu totiž zvládám i hodně jiných aktivit, které mě naplňují – moderuji v rádiu, zastupuji studenty v akademickém senátě a organizuji eventy pod hlavičkou studentského parlamentu.

2012

Bloguji, a to v době, kdy v Česku a na Slovensku těch blogerů ještě tak moc není. Seznamuji se s on-line světem a vím, že jednou bych si uměla představit práci v reklamní agentuře.

2013

Jsem doktorandka na MU. Začínám učit, psát články, editovat sborníky, organizovat konference a vést vlastní projekty.

2017

Navštívím svůj první kurz Czechitas. Postupně začínám s Czechitas i dobrovolničit a na podzim 2017 absolvuji několikaměsíční intenzivní kurz Digitální akademie. Datová analytička se ze mě nestává, zjišťuji ale, že ani práce mimo univerzitu nemusí být špatný nápad.

2018

Facebook mi přihraje inzerát Obsahovky a já na něj odpovídám, ale jinak než na všechny dosavadní nabídky práce. Prostě u Obsahovky cítím, že je to něco jiného. Potkáme se na pohovoru a po pár minutách vím, že chci o firmě vědět co nejvíc. Zvládnu grilování od svých dnešních kolegů a za pár dní nastupuji.

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Czechitas

Kombinace vzdělávání a akčních žen musí být ze své podstaty skvělá.

Kosmetika

Bez záliby v kosmetice bych nezačala psát blog a texty pro weby, což mě de facto přivedlo k myšlence najít si práci ve světě
on-linu.

Studentský parlament

Parta skvělých lidí a spousta idejí, které jsme dokázali proměnit v realitu. Po 5 letech v parlamentu odcházím ze školy s tím, že jsme udělali fakt hodně dobré práce.