Každý jsme jiný, ale spojuje nás poctivost, otevřená mysl a pozitivní přístup

Sedíme v Brně i Praze. Do kanceláře chodíme v šest, v deset, nebo vůbec. Termíny ale stíháme vždycky. Popichujeme se, ale ještě víc si pomáháme. A hlavně – sdílíme chuť po smysluplné komunikaci.

Šíříme know-how

Vzděláváme sebe i své okolí. Když nám něco funguje, pošleme to dál.

Jsme otevřená firma

Jednáme fér mezi sebou i s klienty. Čemu nevěříme, to neděláme. Chyby přiznáváme.

Žádný obor není nudný

Obsah musí fungovat: být užitečný, pomáhat, plnit cíle. Na baví - nebaví nehrajeme.

Seznamte se

Dobře si nás prohlédněte. Už na první schůzce totiž minimálně dva z nás potkáte. Vždycky jasně vidíte, kdo pro vás píše, vymýšlí a tvoří.

Kdy začneme?

Martin píše

Martin Brablec
Vedení & strategie

Děkujeme!

Petra píše

Petra Brablecová
Vedení & finance

Jsme tým

Eliška píše

Eliška Gunišová
Vedení lidí & mentoring projektů

Strategie je hotová

Katka píše

Kateřina Kalivodová (Foltánková)
Copywriting & konzultace

Na každém slově záleží

Libor píše

Libor Kamenský
Copywriting & konzultace

Vše podle plánu

Ivo píše

Ivo Bednář
Copywriting & sociální sítě

Už žhavím klávesnici

Klára píše

Klára Kouřilová
Copywriting

Vyladíme to

Kamila píše

Kamila Vlčková
Copywriting

Za hranice a dál

Michaela píše

Michaela Letošníková
Copywriting

Dlouhodobě spolupracujeme s

Jaký je váš příběh?

Honza píše

Jan Novák
Copywriting & konzultace

Aha, to vymyslíme

Ondra píše

Ondřej Pokorný
Copywriting & konzultace

Pojďme na to!

Alvin píše

Alvin Korčák
Projektové řízení & obchod

Řekněte mi víc

Hana píše

Hana Kratochvílová
Copywriting

To zvládneme!

Filip píše

Filip Fišer
Projektové řízení & obchod

Česky or in English?

Monika píše

Monika Fiantová
Copywriting

Rodičovskou pauzu si dávají

Tvořím s láskou

Marťa píše

Martina Krumpholcová
Copywriting & konzultace

Chci znát detaily

Eva píše

Eva Smíšková
Copywriting & konzultace

To nepřestanou číst

Martina píše

Martina Vejvodová
Copywriting & customer care

Společně to dáme

Lucie píše

Lucie Preis
Marketing & školení

Milníky Obsahovky

Tomáš Haškovec a Martin Brablec při natáčení podcastu

říjen 2022

Máme vlastní podcast Jak se píše

Vydáváme rozhovory se zajímavými hosty o tvorbě smysluplného obsahu v nejrůznějších oborech a odvětvích. V prvních epizodách ukazujeme zákulisí psaní v advokacii, pro hudební festivaly i chovatele.

Zaměstnanci Obsahovky Alvin Korčák a Eliška Gunišová na Obsahovce Live při hovoru s klienty

září 2022

Pořádáme Obsahovku Live na téma HR komunikace

Po tříleté covidové pauze se konečně s klienty potkáváme naživo na minikonferenci Obsahovka Live. Krom přednášek o kariérní komunikaci jsme si užili rumovou degustaci v režii Pavla Ungra z RumRock.

Copywriterka Michaela Letošníková v coworku WorkLounge Diamant

červen 2022

Stěhujeme se. V Praze i v Brně

Zahajujeme stěhovací etapu, během níž se přesouváme v Brně do kanceláří na Husově a v Praze do coworku WorkLounge Diamant. Stěhováním vyvrcholila proměna celé Obsahovky, která započala návratem Martina Brablece do pozice CEO na konci roku 2021. Náročné období plné změn Martin zreflektoval tady.

březen 2022

Z obsahového a projektového týmu se stává jeden

Slučujeme obsahový a projektový tým – zjednodušíme tím předávání informací napříč firmou a podpoříme vzájemné učení i okamžité dávání zpětné vazby. Tým má na starosti zkušená projekťačka a týmlíderka Eliška.

prosinec 2021

Vánoční večírek? Znovu na jih

Rok zakončujeme v rodinné čokoládovně Herůfek, kde hlavně ochutnáváme (ale taky se toho hodně dozvídáme). Návštěva sklípku je pak jen třešničkou na konci dalšího roku, ve kterém k nám – mimo jiné – přišlo spousta nových tváří. Podívejte se.

listopad 2021

Honza na ShopCampu, Martin v Mladém podnikateli

Na podzimním ShopCampu Honza vysvětlil, jak tvořit obsah na e-shopech. Byl také hostem Mergado TV, stejně jako se Martin zúčastnil rozhovoru s Jirkou Rosteckým v Mladém podnikateli a shrnul svoje zkušenosti s tvorbou značky pro agenturu.

srpen 2021

Šesté narozeniny slavíme na jihu Moravy

Tentokrát žádný workshop, jen skvělá zmrzlina, kafíčka a dortíky, grilování a víno přímo ve sklípku v Čejkovicích. Program jsme si zpestřili také exkurzí do výroby čajů a koření Sonnentor, přece jen trocha inspirace z lokálního podnikání nesmí chybět.

květen 2021

Vracíme se k životu v kancelářích

Po dlouhém bezčasí stráveném převážně na home office se postupně vracíme k běžnému životu, potkáváme se nebo vyrážíme na workshopy. První oficiální cestu Brno – Mníšek pod Brdy a zpět absolvoval náš nový kolega, projekťák Filip. A občerstvovací pauza (bez obsluhy a na zahrádce) nesměla chybět.

březen 2021

Martin mentoruje start-upové projekty

Martin je součástí programu CzechInvest, ve kterém start-upům pomáhá rozjet jejich obsahový marketing. Setkává se tak se spoustou zajímavých projektů – třeba diagnostickým pisoárem nebo castingovým softwarem.

únor 2021

Spouštíme Obsahový audit webu

Vytvořili jsme audit obsahu webu, který si můžou dovolit i malé firmy nebo živnostníci. Pracovně jsme ho pojmenovali Hnidopich & Rýpal, protože díky němu na obsahu nezůstane nit suchá.

říjen 2020

I v době pandemie předáváme know-how

V divokých covidových časech Martin učí copywriting na Filozofické fakultě MU a stihli jsme také odučit další Rozvojové školení pro copywritery. Z řad posluchačů i absolventů se jen o pár měsíců později rekrutují naše další posily.

září 2020

Míša přednáší na Content First

Prožíváme další lockdown. Konference zaměřená na obsahový marketing se tak sice letos koná na dálku, i přesto přispíváme svým know-how. Míša mluví o tonalitě a její přednáška zaujme natolik, že o ní ještě o pár měsíců později slýcháme od těch, kteří se chtějí stát další posilou Obsahovky.

srpen 2020

Obsahovka slaví 5 let

V brněnské Otevřené zahradě jsme oslavili páté narozeniny. Po prvním lockdownu jsme se konečně všichni viděli naživo, a taky jsme si při té příležitosti zodpověděli několik důležitých otázek na (skoro) tradičním workshopu.

červen 2020

Máme ateliér a podcastové studio

Po stěhování do nového se naše původní brněnské kanceláře mění v plně vybavený ateliér a podcastové studio. V novém prostoru tak vzniká třeba dětský pokojíček nebo kulisy pro rozsáhlou video akademii.

květen 2020

Brno přesouváme na Jakubák

Po třech letech jdeme do třikrát větších prostor. Brněnský tým stěhujeme do bývalých prostor ČT na Běhounskou 18. Startujeme novou etapu Obsahovky. Tapeta Beskyd putuje s námi.

listopad 2019

Spouštíme Rozvojový kurz pro copywritery

Pečlivá příprava, výzkum a testování nás po roce dovedly k unikátnímu Rozvojovému kurzu pro copywritery, který nemá v ČR obdoby. Rychle zaplníme tři běhy se skvělými výsledky.

říjen 2019

Stěhujeme se na Štěpánskou

Po roce ve společnosti _Remembership ve sdílené kanceláři na Vinohradech se přesouváme do „vlastního“. Nově obýváme mezonet v samém centru Prahy a zase máme kam růst.

srpen 2019

Přidáváme grafiku

Obsahovka, která tvoří jen texty, patří definitivně do historie. Posilujeme vizuální tým a kromě fotky a videa zvládneme i grafiku. Od jednoduchých ilustrací po náročné animace. Jedním z prvních projektů jsou ilustrace pro Hardwario.

duben 2019

1. a 2 místo v soutěži
Zlatý středník

Zlatý středník hodnotí interní i externí firemní média a komunikační aktivity. My jsme v kategorii obsahové strategie obsadili první a druhé místo s EET poradnou a blogem MALL.CZ

březen 2019

Garance Copy & Content Summitu

Pozvali jsme řečníky, odmoderovali přednášky a přidali své know-how. Na Czech Online Expo jsme se postarali o organizaci Copy & Content Summitu.

prosinec 2018

Beskydy praskají ve švech

Nikoliv však kvůli turistům. Naše Beskydy jsou plné copywriterů, projekťáků, ředitelů, majitelů, analytiků, fotografů, markeťáků, komorníků, PRistů i batolat. Je nás 20 a půl a rosteme dál.

listopad 2018

Vyhráli jsme WebTop100!

Po loňském druhém místu za náš vlastní web jsme to dotáhli až na vrchol. Tentokrát v kategorii Obsahový marketing s projektem EET poradny pro Solitea Česká republika.

září 2018

Rozjíždíme PR. Z Prahy

Historicky první pobočku Obsahovky mají na Vinohradech pod palcem Pavlína a naše nová specialistka na PR Eva. Ta u nás ovšem není žádný nováček, protože už v Obsahovce před přesunem do Prahy pracovala.

léto 2018

Přes léto jsme posilovali

Léto v Brně s námi tráví Pavlína. Přichází z finančního sektoru a prý nekouše. Je to pravda. Svou židli u nás moc nepoužívá nová posila, copywriterka Nela. Perfektní texty sází ze země mezi futry nebo z pavlače.

červen 2018

Další posila copy týmu

Našli jsme zkušeného copywritera Libora
s nadšením pro vše technické i indické. A taky má rád draky. Hledali jsme totiž tu správnou copywriterskou měňavku.

květen 2018

Obsahovka Live #4

Historický název Bizpresso Live jsme pověsili na hřebík a čtvrtá konference zaměřená na branding přivítala naše klienty pod hlavičkou Obsahovka Live.

duben 2018

Péče komorníka

Kolik copywriterů je potřeba na výměnu žárovky? Tak to už se nedozvíme. Od teď nám ulehčuje životy a stará se o hladké fungování kanceláří i všech členů týmu naše Bára.

březen 2018

Fotíme & natáčíme

Spolu s Emilem začala doba vizuální. Fotíme kampaně, natáčíme pozvánky a chystáme toho mnohem víc. Včetně vlastního ateliéru.

únor 2018

Projektová E-posila

Nová projekťačka Eliška přebrala část projektů se silou tatranského čaje. Díky 100% růstu projektového týmu už Vojta není na všechny klienty sám.

leden 2018

Uspořádali jsme 3. zákaznickou minikonferenci

A tentokrát jsme zaryli drápek v Praze.
3 přednášky, 1 workshop, živý networking.

prosinec 2017

Rosteme do Prahy

Od podzimu máme v Praze copywriterku Alenu
a 7. 12. zde pořádáme první veřejné
školení - Katčin půldenní workshop obsahových strategií.

listopad 2017

Jsme 2. na WebTop100!

Když nám před rokem došlo, že by to chtělo nový web, netušili jsme, že za rok bude (skvěle) fungovat, a ještě za něj dostaneme metál!

říjen 2017

Katka vede vlastní workshop

Prší a jsou na střeše, naštěstí ale v suchu a nasávají znalosti o obsahových strategiích – Katka právě vede náš vůbec první veřejný workshop!

září 2017

Margita, Zuzka, Alena, Marťa

Našli jsme Užabytubyla, první pražskou copywriterku, projektovou posilu a navrch ještě novou markeťačku.

červen 2017

Obsahová agentura 2.0

Kanceláře v designu “Ostravsko v Brně” vítají první návštěvy a poprvé i Lucku. Vytahujeme na světlo novou identitu i web. Už jsme fakt dospělí!

březen 2017

Stěhujeme se do vlastního

Zabydlujeme se v kancelářích v centru Brna. Jsou jen naše. Jsme nadšení a zároveň paralyzovaní z množství podniků v okolí. Konečně prostor!

leden 2017

Hledáme a rebrandujeme

Je na čase ujasnit si firemní identitu. Rozjíždíme spolupráci s Remembership a to hlavní dáváme dohromady na Kaprálu č.1.

řijen 2016

První BIZPRESSO Live

Pořádáme první konferenci pro zákazníky. Nastupuje Honza a posiluje řady nekafařů (4:6) a neapplistů (6:4). Je nám ještě těsněji.

září 2016

Koncentrujeme se

Před JICem poprvé parkuje koloběžku Martina a Eva chytá vlak z Tišnova. Máme nejvíc copywriterů na metr čtvereční v Brně. Je nám trochu těsno.

srpen 2016

První ShipIt bdění

Posvítili jsme si na duchy zaniklých startupů a 24 hodin jsme strašili na JICu. Přitom jsme dotáhli spoustu projektů a došlo i na charitu.

červen 2016

Ukazujeme se off-line

Vylezli jsme od počítačů. Celkové skóre: CopyCamp, PPC Camp, 6 RayDayů a rozhovor pro MladýPodnikatel.cz.

květen 2016

2x více Martinů

Práce přibývá, měníme stoly za menší. To aby se nás sem víc vešlo. Přichází Martin, i s historkou o zkomoleném příjmení na Kuřátko. Komolíme dál.

leden 2016

Holky překladatelky

Naši klienti expandují za hranice. Jako externí translator nastupuje Anna, v únoru ji doplňuje Magda, ktorá vie po česky aj po slovensky.

listopad 2015

Máme projekťáka

Termínům, podkladům a asi 13 023 dalším věcem přichází čelit Vojta, náš vůbec první projektový manažer.

srpen 2015

Obsahová agentura s.r.o.

S třemi písmenky za názvem začíná nová etapa. Chystáme nový web, natáčíme video a pracujeme na tom, abychom byli nejlepší.

červen 2015

Zaplňujeme kancelář

Rychle roste počet klientů a další jsou na dohled. Drancujeme řady místních novin a přichází Katka a s ní obsahové strategie

květen 2015

Stěhujeme se do JIC

Tichou kancelář, kde nás rušilo jen piano o patro výš, měníme za brněnské Silicon Valley. Stáváme se jednou ze služeb pro místní startupy.

duben 2015

Máme marketing

Po přednášce na Mendelově univerzitě Martina oslovuje Kuba. Druhý den po cestě do Krkonoš si plácnou a od té doby je náš.

říjen 2014

Nekecáme, makáme

Práce přibývá, termíny se protahují. Přichází Jana a zachraňuje. Máme předvánoční večírek. Je moc práce, takže už v listopadu.

únor 2014

2x více lidí

1. února odemyká Martin dveře kanceláře v Černých Polích a s prvním kolegou Honzou montují stoly, aby měli kde pracovat.

březen 2013

Obsahová agentura poprvé

Martin opouští své jisté a sám se sebou zakládá agenturu. Přitom je na volné noze. Od ostudy jej zachrání, že z toho agentura záhy fakt vznikne

Poznejte nás blíž

Subscribe to Our Newsletter

Confide your e-mail address in us and we’ll send you a monthly review of the most interesting content that shook our blog. Or shook us.

Attention! Our emailing is in Czech, at least for the time being.
In case you’re interested in our newsletter in English, let us know.
 We’ll see what we can do.

By subscribing to our newsletter, you give us your consent to process your personal data.
Thank you for that!
Cookies Setting
General Terms and Conditions
We use icons from Icons8.com on our website.

dobrezpravy@obsahova-agentura.cz