Michaela Letošníková

Copywriting

Myšlenku umím rozbít na tisíc kousků a pak z nich sestavit obsáhlou brožuru, článek i svižné mikrocopy. Ráda se nořím do témat, která znám i neznám, v rozhovorech se pídím po detailech a v životě i při tvorbě ráda překonávám hranice. Píšu i anglicky.

1997

Jsou mi čtyři. Děda mi říká, že ten velký strom se jmenuje buk a já mu vysvětluju, jak se anglicky řekne kniha. Láska k přírodě i angličtině mi zůstane.

2015

V osmnácti vyrážím do vysněné Anglie, pracuju u moře, objevuju jih i Londýn a poprvé si píšu deník z cest.

2017

Studuju mezinárodní vztahy na VŠE, koordinuju marketing pro organizaci AIESEC a každé léto trávím ve Velké Británii. Třeba na pobřeží ve Skotsku, kde pracuju v rodinném hotelu, sbírám příběhy hostů i skotský přízvuk.

2017

S horkým titulem v kapse přistávám na Srí Lance. Na stáži dělám rozhovory s podnikateli a jejich know-how s kolegy předáváme středoškolákům po celém ostrově.

2019

Rok žiju mezi kopci a jezery v anglickém národním parku Lake District – zážitky z cest skládám do krátké knížky a publikuju první texty. Pak začnu studovat globální migraci a rozvoj na Karlovce.

2019

V knihovně Sheffieldské univerzity píšu eseje o klimatické změně a hodnotím dopady rozvojového projektu v Malawi – druhý rok magistra trávím v Anglii. Žongluju to s prací v britské neziskovce, kde zkoumám globální vzdělávání.

2021

Věnuju se marketingu ve vzdělávání, ale chci sebe i věci víc posouvat. Daří se mi to v Obsahovce.

Pro koho píšu

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Velká Británie

Země Sherlocka Holmese, Harryho Pottera a můj druhý domov. Více než 4 roky života ve Velké Británii mi ukázaly, že všechno jde, když se chce. I při tvorbě obsahu.

Kniha Writing Tools

Čekala na mě v knihkupectví v Dublinu pár týdnů po nástupu do Obsahovky. Je nabitá tipy, jak si hrát se slovy a posouvat se v řemesle.

Hory, lesy a oceán

Život u oceánu i v národním parku mě přivedl ke psaní. K přemýšlení do hloubky a zasazování prvků do kontextu. Naučil mě užívat si cestu a ne jen výsledky.

Subscribe to Our Newsletter

Confide your e-mail address in us and we’ll send you a monthly review of the most interesting content that shook our blog. Or shook us.

Attention! Our emailing is in Czech, at least for the time being.
In case you’re interested in our newsletter in English, let us know.
 We’ll see what we can do.

By subscribing to our newsletter, you give us your consent to process your personal data.
Thank you for that!
Cookies Setting
General Terms and Conditions
We use icons from Icons8.com on our website.

dobrezpravy@obsahova-agentura.cz