Hana Kratochvílová

Marketing

Vystudovala jsem sociální práci, ale vždycky mě to táhlo k psaní. Z kariéry v neziskovkách jsem si odnesla nadšení i trpělivost pro práci s lidmi a utvrdila se v tom, že krom kontaktní práce potřebuju tvořit a psát. Naštěstí to všechno můžu skloubit jako markeťačka v Obsahovce, kde se starám o náš blog, sociální sítě a další projekty. A v mezičase vyzvídám od kolegů, na čem zajímavém pracují.

Hana Kratochvílová

1997

Sepisuju vlastní knížku básniček a všude se podepisuju BHK (básnířka Hana Kolářová). Chci napsat román, ale vždycky skončím první kapitolou.

1999

Učitelka poslala do literární soutěže mou povídku o ježkovi, který si přijde na zahradu opéct špekáček. Jsem na oko uražená, že mi o tom neřekla, a schválně nečtu knížky, které jsem v soutěži vyhrála.

2009

Družení s lidmi mi narozdíl od sepsání románu fakt jde, tak se hlásím do Brna na sociální práci. Na praxích v domově důchodců i na ubytovnách mi dochází, že život je fakt pestrý.

2015

Na jaře stážuju v Českém centru v Rotterdamu a v pokoji mi hučí lodě. Na podzim se přesouvám do Cardiffu, kde pečuju o blog a sociální sítě místní neziskovky.

2016

Vracím se do Brna a tři roky pomáhám romským studentům ve vzdělávacím programu Gendalos zvládnout studium na střední škole. Nejraději ale sepisuju jejich příběhy a zviditelňuju naši „neviditelnou“ práci.

2019

Stává se ze mě máma a „být jen na mateřské” mě moc nebaví. Od hřišť a vláčkodráh stále častěji utíkám ke klávesnici a píšu pro svoje první klienty.

2021

Dochází mi, že v marketingu se mám ještě dost co učit. Stává se ze mě markeťačka na částečný úvazek v mé oblíbené Obsahové agentuře, jejíž blog už nejméně rok šprtám – teď už šprtám naživo.

Pro koho píšu

Obsahová agentura

Pečuju výhradně o obsah Obsahovky a to na několika frontách. Každodenně mi mozek procvičí psaní statusů na sítě, skrz newslettery zase udržuji kontakt s našimi fanoušky a klienty. Sem tam si střihnu landing page nebo případovku – jak jinak, než o obsahu a Obsahovce.

Koláž fotek z prostředí Obsahové agentury

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Pohlednice, hračka, kniha Manuál pro uklízečky

Rotterdam, Cardiff

V zahraničí si člověk uvědomí naplno, co od života chce a co je vlastně zač. Zažila jsem krušné chvíle, ale doteď z téměř ročního pobytu ve dvou přístavních městech čerpám.

Max

Chtěla jsem holčičku, místo toho si s Maxem už tři roky hraju s vláčky a s bagry. Nevadí, naštěstí sdílíme poťouchlý humor a radost ze života.

Manuál pro uklízečku

Lucia Berlin pracovala jako spojovatelka, recepční v nemocnici i uklízečka. Její povídky mě fascinují svou přímočarostí a pozitivním přístupem k životu, který nachází i na těch nejbeznadějnějších místech.