Lidmila Maršálková

Copywriting

Diagnóza: copywriter. Psaním se živím, bavím, odpočívám. Ráda si osahávám zajímavá odvětví, která vyžadují třeba i víc kopání do hloubky. A těch si v Obsahovce naštěstí užiju víc než dost.

1995

Na psacím stroji Continental píšu první slova. Zatím nedávají smysl, ale ani to mě nezastaví od každodenního psaní.

1997

Je mi 7 a objevuji prkna, která znamenají svět. Na ZUŠce si střihnu životní roli tříhlavého draka. Zelené flitry mi fakt sluší.

2003

V recitační soutěži získávám bramborovou medaili. Nepřijde mi to fér, a tak pověsím hereckou kariéru na hřebík.

2004

Po 9 letech se vracím k dětským snům a pouštím se do psaní první knihy. Jednou to bude bestseller.

2007

Vybírám si střední. Kuchař ani fotograf doma neprochází. A tak pod pohrůžkou vydědění vystuduju serióznější obor – veřejnou správu.

2009

Kniha je hotová, ale je to brak. Páchám umělecké harakiri. Asi mi není souzeno, abych se živila psaním.

2015

O šest let a tři zaměstnání později poznávám copywriting. To by mě mohlo bavit, říkám si. A tak sbírám první zkušenosti v ZOOTu. O rok později přecházím na volnou nohu.

2017

Odskočím si na Anděl, kde otevíráme kavárnu. Po půl roce zavíráme. Podnikatelka ze mě očividně nebude, a tak se vracím k psaní.

2018

Chybí mi kolegové. Přidávám se do velké copy bandy v Bonami.

2019

Z neustálého psaní o dubovém nábytku mi dřevění hlava. A tak si v prosinci naděluji krásný předvánoční dárek: nástup do Obsahovky.

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Peter Buffett

Jeho kniha ukončila mé trápení v korporátu a odstartovala copywriterskou kariéru. Dodnes se k ní vracím pro životní moudra a kapku povzbuzení.

Continental

Vzniklo na něm tolik úžasných děl. Třeba „Jak Karel Gott ztratil kalhoty“. To nejlepší má ale tenhle stroj už za sebou, a tak ho mám alespoň jako dekoraci.

Filtrovaná káva

Můj největší spojenec a zachránce v dobách, kdy mi deadliny dýchají na záda. A když je po všem, tak taky balzám na duši.