Lucie Čačalová

Copy & content team leader

Jsem copywriterka na startovní čáře a dennodenně se učím, jak psát co nejlépe. A ačkoliv jsem v Obsahové agentuře jen chvilku, už dlouho vím, že není lepší místo, odkud se v psaní vyhoupnout na stupně vítězů. Neobejdu se bez malin, dobré kávy a adrenalinu na horolezecké stěně.

2008

Ze slohovek mám, na rozdíl od matiky, samé jedničky a tak chci učit - češtinu a výtvarku. Po nástupu na pajdák mě opouští zájem o pedagogiku, láska k umění ale zůstává.

2009

Školní časopis měním za článek v Mladé Frontě a mám dojem, že novinařina je moje poslání.

2012

Plná iluzí o novinařině získaných ze Sexu ve městě studuju žurnalistiku na Masarykově univerzitě. Chci být jako Carrie, ale brzo pochopím, že česká média mě k lodičkám od Blahnika nedovedou. Vzdávám se iluzí.

2013

Teorie mě nebaví. Po večerech píšu, hlavně o cestování, módě a jídle. Mám štěstí, že mimo ťukání do klávesnice jde pořád o moje oblíbené aktivity.

2014

Věty o cestování se mění ve skutečnost. Balím kufry a stěhuju se do Vídně. Studuju marketing, ja natürlich.

2015

Vracím se do Brna a opouštím rodinné hnízdo. Píšu pro cestovatelský start-up a brzo šéfuju copy oddělení. Po večerech lepím moudra v seminárkách.

2017

Konečně přebírám titul a mám pocit, že vlastně nic neumím. Taky si plním sny. Nastupuju do Obsahovky a konečně se jdu opravdu učit, jak psát.

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Tužka a papír

Třídím s nimi myšlenky a zapisuju nápady.

Umění

Bez knížek, hudby, seriálů a designu se neobejdu v životě a čerpám z nich i při psaní.

Úhel pohledu

Aneb jak malá změna dokáže zázraky. Třeba i s vaším příštím článkem.