Lucie Preis

Copy & content team leader

Byla jsem copywriterka na startovní čáře a dennodenně se v Obsahovce učila, jak psát co nejlépe. Teď se starám o to, aby co nejlépe mohli psát mí kolegové. Po roce na copywriterské židli jsem dostala šanci na malou kariérní odbočku, ze které se vyklubala celá cesta. Na tom, že je to v Obsahovce, se naštěstí vůbec nic nezměnilo.

2008

Ze slohovek mám, na rozdíl od matiky, samé jedničky a tak chci učit - češtinu a výtvarku. Po nástupu na pajdák mě opouští zájem o pedagogiku, láska k umění ale zůstává.

2009

Školní časopis měním za článek v Mladé Frontě a mám dojem, že novinařina je moje poslání.

2012

Plná iluzí o novinařině získaných ze Sexu ve městě studuju žurnalistiku na Masarykově univerzitě. Chci být jako Carrie, ale brzo pochopím, že česká média mě k lodičkám od Blahnika nedovedou. Vzdávám se iluzí.

2013

Teorie mě nebaví. Po večerech píšu, hlavně o cestování, módě a jídle. Mám štěstí, že mimo ťukání do klávesnice jde pořád o moje oblíbené aktivity.

2014

Věty o cestování se mění ve skutečnost. Balím kufry a stěhuju se do Vídně. Studuju marketing, ja natürlich.

2015

Vracím se do Brna a opouštím rodinné hnízdo. Píšu pro cestovatelský start-up a brzo šéfuju copy oddělení. Po večerech lepím moudra v seminárkách.

2017

Konečně přebírám titul a mám pocit, že vlastně nic neumím. Taky si plním sny. Nastupuju do Obsahovky a konečně se jdu opravdu učit, jak psát.

2019

Z copywritera pro nudné obory přes sociální sítě k teamleaderovi. Dva roky v Obsahovce byly všechno, jen ne nudné. Nemůžu se dočkat, co přijde dál.

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Cesty s kávou i bez ní

Ať už bloudím v ulicích nebo v lese, vždycky si u toho skvěle vyčistím hlavu. A každé bloudění je o něco lepší, když končí v dobré kavárně, bistru nebo restauraci.

(Ne)komfortní zóna

Zázraky se prý dějí mimo komfortní zónu. To, že na stěně překonávám strach z výšek sice není zázrak, ale když zvládnu tohle, tak co ne?

Radikální otevřenost

Spolu s několika dalšími tituly a osobnostmi výrazně ovlivnily to, kam směřuju i jak pracuju.