Michaela Letošníková

Copywriting

Myšlenku umím rozbít na tisíc kousků a pak z nich sestavit obsáhlou brožuru, článek i svižné mikrocopy. Ráda se nořím do témat, která znám i neznám, v rozhovorech se pídím po detailech a v životě i při tvorbě ráda překonávám hranice. Píšu česky a anglicky.
Michaela Letošníková

1997

Jsou mi čtyři. Děda mi říká, že ten velký strom se jmenuje buk a já mu vysvětluju, jak se anglicky řekne kniha. Láska k přírodě i angličtině mi zůstane.

2013

V osmnácti vyrážím do vysněné Anglie, pracuju u moře, objevuju jih i Londýn a poprvé si píšu deník z cest.

2014

Studuju mezinárodní vztahy na VŠE, koordinuju marketing pro organizaci AIESEC a každé léto trávím ve Velké Británii. Třeba na pobřeží ve Skotsku, kde pracuju v rodinném hotelu, sbírám příběhy hostů i skotský přízvuk.

2016

S horkým titulem v kapse přistávám na Srí Lance. Na stáži dělám rozhovory s podnikateli a jejich know-how s kolegy předáváme středoškolákům po celém ostrově.

2017

Rok žiju mezi kopci a jezery v anglickém národním parku Lake District – zážitky z cest skládám do krátké knížky a publikuju první texty. Pak začnu studovat globální migraci a rozvoj na Karlovce.

2019

V knihovně Sheffieldské univerzity píšu eseje o klimatické změně a hodnotím dopady rozvojového projektu v Malawi – druhý rok magistra trávím v Anglii. Žongluju to s prací v britské neziskovce, kde zkoumám globální vzdělávání.

2021

Věnuju se marketingu ve vzdělávání, ale chci sebe i věci víc posouvat. Daří se mi to v Obsahovce.

Pro koho píšu

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Velká Británie

Země Sherlocka Holmese, Harryho Pottera a můj druhý domov. Více než 4 roky života ve Velké Británii mi ukázaly, že všechno jde, když se chce. I při tvorbě obsahu.

Kniha Writing Tools

Čekala na mě v knihkupectví v Dublinu pár týdnů po nástupu do Obsahovky. Je nabitá tipy, jak si hrát se slovy a posouvat se v řemesle.

Hory, lesy a oceán

Život u oceánu i v národním parku mě přivedl ke psaní. K přemýšlení do hloubky a zasazování prvků do kontextu. Naučil mě užívat si cestu a ne jen výsledky.

Newsletter Obsahové agentury

Svěřte nám svůj e-mail a nechte si jedenkrát měsíčně poslat obsah,
který otřásl naším blogem. Nebo námi.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Nastavení souborů cookies
Všeobecné obchodní podmínky
Na webu využíváme ikony z icons8.com.