• Holding sdružující 6 IT společností
 • Vyvíjí IT produkty pro řízení firem, personalistiku, účetnictví a BI
 • Tržby 900 milionů Kč (2015)
 • Spolupracujeme od léta 2014
 • 1. místo v soutěži WebTop100 2018 a Zlatý středník 2019 za projekt EET poradna v kategorii obsahový marketing

Nejrozsáhlejší spolupráce a největší obsahový projekt

Se středoevropským holdingem softwarových firem jsme od roku 2012 ušli pořádný kus cesty. Zatímco na začátku Martin přepisoval web startujícího iDokladu, o pět let později tým čtyř lidí přitahoval užitečným obsahem statisíce návštěvníků do EET poradny a pečoval o obsah značek Money a Solitea.

Pravidelná péče o komplikovaný software

Účetní systémy Money S3 a podnikové informační systémy Money S4 a Money S5 nepatří mezi jednoduché produkty. Pomáháme proto komunikovat srozumitelně, prodávat výhody před vlastnostmi a hledat dopady v praxi.

Dlouhodobě se staráme o:

 • Články a e-maily se softwarovými aktualizacemi. Setkáváme se s vývojáři, analytiky, zákaznickou podporou i s obchodníky a společně hledáme, jak novinky představit zákazníkům srozumitelně, a zároveň lákavě.
 • Případové studie z firem, kde účetní a podnikové systémy usnadňují řízení. Pracujeme jak s podklady obchodníků, tak klienty společně navštěvujeme. Není nic lepšího, než když copywriter vidí, kde a jak produkt opravdu pomáhá.
 • Pozvánky a podporu školení. Protože dobrou pozvánku poznáte tak, že dokáže akci vyprodat.
 • Prodejní kampaně. Příležitostně chystáme obsah i pro bannery, prodejní e-maily nebo landing pages.

Obsah pro firemní časopisy

V podobném duchu se nese obsah pro firemní média, které Cígler Software vydává pod hlavičkou Money News. Ta v mnohatisícových nákladech distribuuje svým zákazníkům a krom pravidelného informování o novinkách v produktech zde pomáháme například s:

 • Návody a postupy při řešení specifických problémů.
 • Rozhovory se zákazníky, účetními i takovými personami, jako je třeba Ivana Langerová, česká DPH superstar.
 • Infografikami, které čtenářům rychle ukáží to podstatné.

Pokladny, EET a statisícový organický dosah

S příchodem EET nechtěl Cígler Software, coby prodejce pokladen a účetních systémů, nechat své zákazníky na holičkách. Vznikl projekt EET poradny, samostatného média s téměř denní aktualizací obsahu, živými diskusemi, účty na sociálních sítích a navázaným e-shopem Profipokladny.cz.

Pro EET pokladny jsme sestavili minitým, ze kterého se během roku stala expertní skupina na problematiku EET, a který dokázal řadu informací přinést dříve než zavedená média. EET poradna za rok získala z nuly organickou návštěvnost v statisících a dala vzniknout mnohatisícové komunitě podnikatelů.

“Vzhledem k nebývalému rozsahu spolupráce došlo samozřejmě i na problémy, které byly ale vždy řešeny profesionálně, což považuji za další z důkazů kvalit Martina a spol. Jejich služby mohu doporučit zkušeným profesionálům i začátečníkům v oboru marketingu.”
Lukáš Krifta, CMO Solitea

iDoklad a vysoká škola e-mailingu

U dnes nejrozšířenější on-line fakturační služby ve střední Evropě jsme skoro od začátku. Postupně jsme zasáhli do obsahu na všech úrovních - od návodů po PPC inzeráty. Postupně jsme zajistili například:

 • Automatizované e-mailové kampaně pro nové uživatele o desítkách e-mailů pro různé situace.
 • Copywriting několika verzí webů.
 • Desítky textů inzerátů PPC reklamy.
 • Nebo také náborové kampaně, které pomáhaly hledat nedostatkové vývojáře.

Nové horizonty: Solitea

Stranou nezůstává ani samotná Solitea. Značce, která zastřešuje celou skupinu IT firem, jsme se postarali o copywriting webu, občas jí pomůžeme dotáhnout sdělení pro média nebo upravit výroční zprávu.

“Se službami Obsahové agentury jsem velmi spokojen. Mezi pozitiva tohoto dodavatele řadím jeho zodpovědnost, samostatnost a celkovou vyspělost komunikace a firemní politiky. Cením si, že lze využívat výhod dlouhodobé spolupráce, zvyšovat efektivitu práce, a že se mohu na dodané výstupy spolehnout. Jak s ohledem na jejich kvalitu a správnost, tak i termíny.”
Lukáš Krifta, CMO Solitea