Workshop: Jak připravit obsahovou strategii

Přestaňte svůj obsah tvořit nahodile. Naučte se připravit obsahovou strategii
a investujte jen do takových článků/příspěvků/videí, které dávají smysl.

Díky workshopu uděláte první krok k tomu, abyste oslovovali, přitahovali
a přesvědčovali potenciální zákazníky
kvalitním obsahem.


Proč se zúčastnit workshopu

Workshop je praktický. V několika cvičeních si vyzkoušíte jednotlivé kroky při tvorbě strategie. Díky tomu zvládnete lépe aplikovat postup na vlastní firmu či své klienty.

Zjistíte, jaké osvědčené postupy používáme v Obsahové agentuře a odnesete si užitečné šablony.

Celý workshop je maximálně praktický a Katka vás provede kompletním procesem sestavování obsahové strategie.

Pro koho je workshop vhodný

  • Pro marketingové manažery B2C i B2B firem, kteří s tvorbou obsahu začínají nebo už obsah tvoří, ale chtějí ho posunout na novou úroveň.
  • Pro zaměstnance marketingových agentur, kteří chtějí svým klientům nabídnout strategický přesah.
  • Pro freelancery, kteří si pomocí obsahu budují reputaci v oboru.
  • Pro začátečníky až mírně pokročilé v obsahovém marketingu.

Program detailně

9.30, Úvod a seznámení

Čeká nás celý společný den, a proto se nejprve seznámíme. Mezi sebou i s tématem.

10.30 Co chtějí zákazníci

Ukážeme si, jak dělat hloubkové rozhovory a zmíníme i dotazníky. Data z výzkumu si zkusíte zpracovat za použití frameworku
See-Think-Do-Care.

12.00, Oběd

Čeká nás dobré jídlo.

13.00, Obsahový audit

Než se pustíme do strategie, potřebujete vědět, v jakém stavu je váš aktuální obsah.

14.00, Tvorba strategie

Podíváme se na to, jak vytvořit účinnou strategii a taktiku s ohledem na rozpočet, který máte zrovna k dispozici.

15.00, Obsah pro vaši firmu

Naplánujete si, jak nové poznatky využijete v marketingu své firmy nebo u svých klientů.

16.00, Závěr

Školení ukončíme závěrečnou diskuzí a shrnutím toho nejdůležitějšího

Materiály, které získáte

  • prezentace z workshopu
  • STDC upravené pro potřeby obsahové strategie
  • šablona Kdo jsme – vhodné k vytištění na nástěnku
  • šablona Jak mluvíme – vhodné k vytištění na nástěnku

Kdo workshop vede

Lektorka Kateřina Kalivodová (Foltánková) v Obsahové agentuře Obsahové agentuře zodpovídá za přípravu obsahových strategií. Veřejné workshopy zaměřené na jejich tvorbu vede od roku 2017.
O strategiích přednášela například na E-shop summitu a ShopCampu. Podílela se na strategii pro EET poradnu, která klientovi přinesla milionové prodeje a vyhrála 1. místo v soutěži Zlatý středník v kategorii Obsahová strategie. Má zkušenosti se strategiemi z různých odvětví – od podnikových IT systémů přes pracovní ochranné pomůcky po inovativní kosmetiku.

Reference absolventů

Workshop o obsahové strategii mi pomohl zrevidovat náš přístup k tvorbě obsahu a osvěžit techniky, které jsme nevyužívali naplno. Taky jsem poznal pár fajn lidí a dal si super lasagne!
Honza Kotlář
Honza Kotlář —
Aukro má více než 4 miliony registrovaných zákazníků a připravit pro ně obsah šitý na míru navíc s omezenými kapacitami je opravdová výzva. Proto jsem byla na workshop hodně zvědavá, a o to více mě překvapil. Určitě od workshopu nečekejte instantní odpověď na problém, který právě řešíte – jste to ostatně vy, kdo svým zákazníkům i značce rozumí nejlépe. To, co dostanete, je podrobný a praktický návod, jak můžete krok za krokem identifikovat potřeby, obavy a touhy vašich zákazníků. Pomůže vám to zjednodušit tvorbu obsahu i rozhodování, jaké kanály a messages jsou pro vaše cílovky must have.
Michaela Balarinová
Aukro.cz —
Velmi přínosné školení pro lidi, kteří se chtějí profesionálně posunout k tvorbě komunikačních strategií. Školení bylo velmi přehledné a systematické. Obsahovalo jak teoretický základ, tak i praktickou zkoušku toho, jak nad komunikační strategií přemýšlet i jak ji tvořit. Doporučila bych všem, kdo mají chuť začít s tvorbou komunikačních strategií, a to pěkně od začátku a systematicky. :)
Martina Konečná
VISIBILITY DIGITAL —
Dlouho jsem hledal školení, které mě posune z dobrého copywritera na skvělého. Nejde totiž jen o psaní. Potřeboval jsem se naučit, jak uchopit a připravit celou strategii obsahových kampaní. Díky Katce jsem získal propracovanou metodiku, která se hodí pro mě i mé klienty.
Tomáš Nezbeda
Nezbedy.cz
Bylo to fajn. Přátelská atmosféra a kolegiální přístup. Lektorka K. Foltánková je profík. Ukazuje zákulisí praxe a nejen teorii ze školy.
Pavlína Kusá
WPJ —
Katka mi moc pomohla s tím, jakým způsobem poznat svou cílovku a správně využívat získané informace od zákazníků. Mohu tak svůj čas investovat opravdu efektivně pouze do aktivit, které mají pro mě i mé zákazníky smysl. A že ho mám jako podnikající máma na rodičovské opravdu málo.
Valina Kociánová
Samostatné dítě
Skvělý workshop! Nejvíc se mi líbila praktická část, kdy jsme vytvářeli strategii pro fiktivní firmu.
Kristýna Šestáková
Casamoderna —
Katka nám na školení ukázala efektivní způsob, jak přemýšlet nad tvorbou obsahu. Nejvíce mi pomohly rady, jak pochopit zákazníka a následná možnost si vše vyzkoušet v praxi. Díky tomu mohu do budoucna tvořit obsah, který opravdu bude pasovat na potřeby cílové skupiny. Zároveň jsme získali spoustu užitečných materiálů, které budu využívat ještě dlouho do budoucna.
Patrik Gajdoš
Patrik Gajdoš
Workshop bych doporučila každému, kdo se s obsahovou strategií teprve oťukává, nebo pokročilejším, jež si potřebují utřídit myšlenky. Katka je neskutečně fajn člověk, vše srozumitelně vysvětlí a ochotně zodpovídá jakékoliv dotazy. Osobně nejvíc oceňuji praktické pojetí workshopu.
Adéla Jursíková
Taste Digistory —
Oceňuji, že jsem si přímo na workshopu připravila podklady pro obsahovou strategii svého klienta. Vyzkoušela jsem si tak teorii rovnou v praxi. Katka všechno skvěle vysvětlila a pohotově reagovala na naše otázky. Za nejpřínosnější považuji „návod“ na získávání informací od zákazníků. Odnesla jsem si materiály, které mi při tvorbě další obsahové strategie ušetří spoustu času.
Martina Skutilová
eBRÁNA —
Superpraktický workshop, který Katka nabila svou pozitivní energií a ve kterém jsme si během jednoho dne vyzkoušeli celý proces vzniku obsahové strategie. Vřele doporučuju pro inspiraci i ostříleným contenťákům.
Martina Habartová
eVisions Advertising —
Workshop sa hodí pre každého, kto chce nad tvorbou obsahu premýšľať v súvislostiach, pristupovať k nemu strategicky a systematicky, nie len čisto pocitovo. Poskytne veľa praktických typov a ukáže nový spôsob uvažovania nad cieľovými skupinami a ich potrebami. Prekonal moje očakávania, vrelo odporúčam.
Alexandra Baliaková
BESTETO
Workshop Obsahová strategie mi dokreslil informace, které jsem doposud získala a pomohl mi je dosadit přímo na potřeby naší firmy. Nejvíce mě zaujala práce s frameworkem STDC, který jsem neuměla efektivně dosadit na obchodní proces v našem druhu podnikání. Velmi pozitivně hodnotím i celkovou náladu na workshopu. Bylo zajímavé si poslechnout, jak to chodí v jiných firmách, načerpala jsem spoustu užitečných rad od Katky i spoluposluchačů.
Monika Drazdíková
Byznys software —
Školení, které dává skvěle nakouknout pod pokličku tvorby obsahové strategie pro vlastní firmu nebo klienty. Okořeněné navíc praktickými cvičeními. Doporučuji.
Pavel Nedbal
Animato
Katka má velké zkušeností a na příkladech nám hezky ukázala celý proces tvorby obsahové strategie. Pro mě osobně byla nejzajímavější část o uživatelském výzkumu. Na workshopu jsme hodně tvořili a právě tuto praktičnost nejvíc oceňuji. Na konci jsme si odnesli složku našlapanou materiály, které dodnes u nás ve firmě využíváme.
Martin Zezulka
Webmium

Organizační informace

Kdy: aktuální termín už máme obsazený a další jsme zatím nevypsali – do kurzu se můžete přihlásit a nový termín vám dáme s předstihem vědět
Kde: Běhounská 5/18, Brno nebo Štěpánská 11, Praha
Počet účastníků: max. 8
Cena: 3 990 Kč bez DPH
Co je v ceně kurzu: Celodenní program, výukové materiály, oběd, drobné občerstvení, certifikát o účasti.

Pozn: Pokud přihlašujete i své kolegy, uveďte jejich jména a e-maily do kolonky Poznámka.

Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů a obchodními podmínkami.

Časté otázky

Jak mám zaplatit kurzovné?

Po odeslání přihlašovacího formuláře vám naše kolegyně Pavla z adresy machackova@obsahova-agentura.cz do 3 pracovních dní pošle zálohovou fakturu. Kurzovné zaplatíte převodem na účet a na kurzu pak dostanete daňový doklad pro vaši účetní.

Co mám dělat, když jsem přihlášený, ale nemůžu přijít?

Co nejdřív napište Lucie na preis@obsahova-agentura.cz. Pokud nás o neúčasti informujete nejpozději 14 dní před workshopem, zaplatíte storno poplatek 500 Kč a zbytek peněz vám pošleme zpět.

V případě, že zrušíte účast po tomto termínu, storno je 50 % z ceny workshopu. Nebo můžete místo sebe poslat kolegu – jen nám prosím oznamte jeho jméno a kontakt.

Pokud nám dáte vědět méně než 3 dny před konáním akce, nebo nám nedáte vědět vůbec, celé kurzovné propadá.

Co si mám vzít s sebou?

Potřebujete jen notebook, na kterém budete zpracovávat některá cvičení, a psací potřeby.

Jak to bude s obědem?

Oběd je v ceně workshopu. Na výběr bude několik jídel z denní nabídky. Pokud potřebujete veganský, bezlepkový nebo jiný speciální oběd, připište to do poznámky v přihlašovacím formuláři. V případě, že už jste přihlášení, nahlaste speciální požadavky na machackova@obsahova-agentura.cz.

Máte k workshopu otázku? Kontaktujte lektorku na e-mailu kalivodova@obsahova-agentura.cz.