UX writing

Otextujeme mobilní aplikaci, chatbota, připravíme uživatelskou příručku. Do projektu naskočíme v jakékoliv jeho fázi, běžně spolupracujeme s UX designery, pracujeme česky i anglicky. Výsledkem je funkční obsah, ve kterém se uživatel neztratí.

Jak postupujeme u UX writingu

ikonka bublin s textem

Zjišťujeme

Zjišťujeme

Nejdřív chceme vědět, co děláte a s čím potřebujete pomoci. Vylepšit microcopy? Otextovat aplikaci od nuly? Nebo vám chybí UX writer pro pravidelnou spolupráci?

ikonka lupy s křivkou grafu

Analyzujeme

Analyzujeme

Proklepneme, co všechno je pro rozjezd prací potřeba a sestavíme tým. Pak se detailně seznámíme s vaším produktem či službou.

ikonka kalendáře

Nastavujeme postup

Nastavujeme postup

Někdy stačí hotové microcopy učesat, jindy to bereme od začátku. Společně nastavíme proces spolupráce – kdy, kde, v čem a jak. A pustíme se do prvních úkolů.

ikonka tužky

Navrhujeme, píšeme, škrtáme

Navrhujeme, píšeme, škrtáme

Pracujeme v designerských programech typu Figma či Sketch a tvoříme microcopy, které funguje. Při revizích textů se s vámi potkáváme pravidelně online.

ikonka dvou hlav spojených čarou

Spolupracujeme

Revidujeme

Pokud to projekt vyžaduje, jsme s vámi v úzké spolupráci. Nejčastěji pracujeme s UX designery. Texty rádi projdeme i s vašimi product ownery, vývojáři a dalšími členy týmu.

ikonka popsaného papíru s tužkou

Ladíme výstupy

Ladíme výstupy

Výsledky práce UX designeři testují a my na základě feedbacku zapracováváme podněty a děláme finální úpravy.

Hrajeme týmově, nejsme samotáři

Víme, že za jediným tlačítkem stojí klidně hodiny práce. Rešerše, kvalitativní výzkum i řada meetingů s vývojáři. Pokud to projekt vyžaduje, počítáme s intenzivní spoluprací s vaším týmem.

ikonka grafu

Spolupráce s UX designery

Jsme v kontaktu hlavně s UX designery, se kterými ladíme obsah. Kompletní UX návrh od nás nečekejte, vaše texty ale posuneme. Nastavíme strategii, tonalitu i slovníček.

ikonka programů

Figma, Sketch, Axure

Jsme zvyklí na tvoření v různých designérských programech. Známe Figmu, Sketch, Axure, Xd či Miro. Pokud pracujete v něčem jiném, rychle se nalodíme.
ikonka bubliny

Externí pohled

Do vaší společnosti nejsme ponořeni, kromě know-how UX writingu přinášíme i čerstvý pohled zvenčí. Posune texty, ale i lidi v týmu.

Znalost oboru + zkušenosti

Do projektů obvykle nasazujeme alespoň dva copywritery, kteří už pracovali pro klienta z vašeho oboru a s UX writingem mají zkušenosti.

Získáte zastupitelnost, kontinuální produkci a pokaždé stejný výsledek. Text, který odsýpá a slouží uživateli – neztratí se v tutorialu a vaši aplikaci nepoužije poprvé a naposledy.

Přečtěte si případové studie 

Textace chatbota

S vývojáři z Coworkers jsme naučili mluvit chatbota pro nejoriginálnější hotel v Česku. Nastavili jsme tonalitu, všechna schémata dialogu, text a chatbota finálně i otestovali.

Revize microcopy

Pro světovou špičku v oblasti interkomů, společnost 2N Telekomunikace, a.s., jsme revidovali texty cloudové aplikace. A rovnou anglicky.

Příručka programování

Pro děti. Zadání firmy HARDWARIO znělo jasně. Vytvořit příručku programování ke stavebnici IoT. Intenzivně jsme spolupracovali i s vizuálním týmem.

Kolik stojí UX writing

Práci na projektu stanovujeme podle náročnosti, na které se předem domluvíme. Kalkulace počítáme se sazbou 1 500 Kč za hodinu (bez DPH).

První krok je na vás. A zbytkem vás provedeme

Newsletter Obsahové agentury

Svěřte nám svůj e-mail a nechte si jedenkrát měsíčně poslat obsah,
který otřásl naším blogem. Nebo námi.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Nastavení souborů cookies
Všeobecné obchodní podmínky
Na webu využíváme ikony z icons8.com.