Rozvojový kurz pro copywritery

Nic nenakopne kvalitu práce copywritera tak jako kvalifikovaná zpětná vazba. Můžete psát roky, chodit na školení nebo hltat odbornou literaturu, ale dokud vašim textům nenafackuje jiný zkušený copywriter, neposunete se.

Proto jsme připravili kurz, ve kterém si sáhnete na dřeň vlastní tvorby a zjistíte, jak mocná a užitečná může systematická zpětná vazba být.

Kurz pomůže copywriterům na volné noze i pokročilým textařům s pocity stagnace. Posune všechny, kteří píšou texty a chtějí se rychle dostat na vyšší úroveň.

Abychom vám mohli předat maximum ze svých osvědčených postupů, omezili jsme maximální počet účastníků ve skupině na 6.


Proč se zúčastnit kurzu

Čeká vás měsíční intenzivní kurz pod taktovkou Obsahovky, během kterého budete psát texty i dávat a přijímat zpětnou vazbu. Zatímco většina školení končí ve chvíli, kdy opustíte přednáškovou místnost, kurz vás bude systematicky rozvíjet několik týdnů.

Nahlédnete nám pod pokličku. Vyzkoušíte si postupy a budete pracovat s materiály, které používají všichni copywriteři v Obsahovce. Máme je ozkoušené a vyladěné na tisících normostran textů.

Stanete se součástí facebookové skupiny, ve které si budete s ostatními účastníky kurzu sdílet poznatky, pocity a vzájemně si revidovat texty. Všichni členové skupiny mají díky absolvovanému kurzu stejný základ a předpoklady pro dávání i přijímání kvalitní zpětné vazby.


Pro koho je kurz vhodný

 • Pro copywritery na všech úrovních. Odborná zpětná vazba pomáhá ve skokovém zlepšení bez ohledu na to, jak dlouho píšete.
 • Pro všechny, kteří dostávají zpětnou vazbu jen od klienta ve stylu líbí/nelíbí a chtějí vědět, zda (a v čem) při psaní dělají chyby.
 • Pro ty, kteří mají pocit, že se ve svém psaní zacyklili a nemohou se posunout dál.

Harmonogram kurzu

První společné setkání

Za 5-6 hodin společně probereme základy rozvoje copywritera. Ukážeme vám, jak se posouváme a rozvíjíme my v Obsahovce, a pak si naše postupy vyzkoušíte sami na sobě.

Dále probereme důležitost, přínosy i rizika zpětné vazby. Naučíme vás, na co všechno se při revizích zaměřit, ve kterých copy oblastech lidé nejčastěji chybují i jak konkrétní prohřešky proti copy vypadají.

Abyste v budoucnu nebyli závislí jen na zpětné vazbě od jiného copywritera, ukážeme vám také, jak tyto postupy přetavíte do revize vlastního textu, díky které posunete každý další text na vyšší úroveň.


Na setkání budeme pracovat jen s texty, které jste vy sami napsali. Ukážeme, jak je z našeho pohledu můžete vylepšit a na základě toho poté zrevidujete text svůj i dalšího účastníka. Na svou práci dostanete okamžitě zpětnou vazbu od nás i od ostatních účastníků kurzu. Už z prvního setkání si odnesete silné know-how pro zlepšení vašeho psaní a 3 zrevidované texty.

3 týdny dálkového studia

Absolventi copy školení či workshopů často opouští přednáškovou místnost s tím, že teď svoje psaní konečně zlepší. Napsané poznámky pak ale putují do šuplíku, copywriter rychle najíždí zpět do denní rutiny a za pár týdnů už si na školení ani nevzpomene.

Náš rozvojový kurz je jiný. Po skončení první části s vámi zůstaneme další 3 týdny v kontaktu a budeme vás motivovat, abyste získané vědomosti využívali v každodenní praxi. Znovu budete revidovat vlastní texty i výstupy ostatních účastníků kurzu.


K ruce navíc dostanete bonusové rozvojové materiály, se kterými v Obsahovce pracujeme. Po celou dobu vám bude k dispozici uzavřená facebooková skupina s lektory a ostatními účastníky kurzu.

Druhé společné setkání

Během 4-5 hodin si předáme zkušenosti a postřehy z posledních týdnů. Probereme sporné části revizí a ukážeme vám, v čem jste nejčastěji chybovali, jak se vám dařilo odhalovat chyby a zhodnotíme posun kvality vašich textů. Díky tomu budete přesně vědět, na co se v dalších týdnech zaměřit.


Co na kurz říkají účastníci

„Najít v ČR přínosný, ne příliš teoretický kurz copywritingu je celkem dřina. Natož když v oboru už nějaký pátek pracujete. Byla jsem nadšená, když Obsahovka vypsala termíny Rozvojového kurzu pro copywritery. Našla jsem v něm vše, co (dle mého) zkušený reklamní textař potřebuje. Jemně pleskat přes prsty, aby do textů bez vlastního vědomí nepsal, co dávno ví, že tam nepatří (zdravím trpný rod!); v reálném čase vidět, jak jeho záměrům s textem (ne)rozumí ostatní kurzisté; učit se i z jejich chyb a neustále se na texty dívat svěžíma očima. Kurz doporučuji všem zkušeným copywriterům, kteří pracují sami na sebe nebo se v týmu nemají od koho učit. Poskytne vám nenahraditelnou zpětnou vazbu a odvahu si o ni pravidelně říkat. Vrátí do vaší práce svěžest a nápady. Za mě v ČR nejlepší seniorní školení copywritingu.“
Kateřina Klapalová, content strategist v Animato.cz a autorka blogu Copywriteřina.cz
„Rozvojový kurz bylo jednoznačně nejužitečnější a nejpraktičtější školení na copy, na kterém jsem byla. Kdybyste v budoucnu plánovali udělat pokračování pro absolventy, tak určitě dejte vědět.“
Jitka Buusová, Sales Marketing Senior Manager, E.ON Energie

Než jsme kurz vypustili do širého světa, tak proběhlo beta testování. Ohlasy účástníků najdete ve videu.


Kdo školení povede

Jan Novák v Obsahové agentuře píše, přednáší a stará se o rozvoj know-how v rámci firmy. V textech nesnáší prázdné fráze, zbytečné věty a ohraná klišé. Věří, že při vědomém dodržování několika základních copy pravidel se každý copywriter může skokově posunout a vytvářet o třídu lepší texty.

Ondřej Pokorný v Obsahové agentuře píše, reviduje a vede workshopy. Je přesvědčený, že i složité věci jdou při troše snahy formulovat srozumitelně a bez balastu. Nemá rád texty, které kloužou po povrchu, postrádají hierarchii a chybí jim jasný závěr.


Organizační informace

Počet účastníků ve skupině: 6

Cena: 14 990 Kč bez DPH

Co je v ceně kurzu:

 • jedno celodenní a jedno půldenní osobní setkání,
 • rozvojové a revizní know-how Obsahové agentury předané špičkovými copywritery,
 • revize 5 textů od lektorů, copy týmu Obsahovky a ostatních účastníků kurzu,
 • přístup do uzavřené skupiny účastníků a absolventů kurzu,
 • výukové materiály,
 • oběd a drobné občerstvení,
 • certifikát o účasti.

Místo konání:

 • Brno, Běhounská 5/18
 • Praha, Štěpánská 538/11

Termín: Pokud máte o další termín zájem, vyplňte formulář a dáme vám přednostně vědět, až vypíšeme nové termíny konání.

Přihlaste se na kurz

Pozn. Pokud přihlašujete i své kolegy, uveďte jejich jména a e-maily do kolonky Poznámka.

Jak to na kurzu vypadá

Kurz probíhá v našich kancelářích, kde máme pohodlné zázemí pro průběh těch částí kurzu, která probíhá při osobním setkání. Zatímco v Brně si na Jakubském náměstí užijete historický prostor bývalé budovy České televize, v Praze si o pauze vyběhnete na terasu s výhledem na Petřín. Ať tam nebo tam, čeká vás naše filtrovaná káva, oběd a další dobroty, které zpříjemní den.


Časté otázky

Jak poznám, že je pro mě kurz to pravé?

Lektor Honza v článku upřímně popisuje, pro koho se kurz (ne)hodí a komu dá nejvíc. Přečtěte si ho.

Při závazném přihlášení do kurzu nám také pošlete jeden svůj text. Podíváme se na něj a ověříme, jestli je pro vás laťka kurzu nastavená správně. Díky tomu také získáte jistotu, že všichni účastníci ve skupině jsou na podobné úrovni a vzájemně si předáte maximum.

Jak mám zaplatit kurzovné?

Po odeslání přihlašovacího formuláře vám kolegyně Pavla do 3 pracovních dní pošle zálohovou fakturu. Kurzovné zaplatíte převodem na účet a na kurzu pak dostanete daňový doklad pro vaši účetní.

Co mám dělat, když jsem přihlášený, ale nemůžu přijít?

Co nejdříve napište Lucii na preis@obsahova-agentura.cz. Pokud nás o neúčasti informujete nejpozději 14 dní před prvním setkáním, zaplatíte jenom storno poplatek 500 Kč a zbytek peněz vám pošleme zpět.

V případě, že zrušíte účast po tomto termínu, storno je 50 % z ceny kurzu. Nebo můžete místo sebe poslat kolegu – jen nám prosím oznamte jeho jméno a kontakt.

Pokud nám dáte vědět méně než 3 dny před konáním akce, nebo nám nedáte vědět vůbec, celé kurzovné propadá.

Co si mám vzít s sebou?

Stačí notebook. Na kurzu totiž budeme revidovat texty v online Google dokumentech.

Dostanu na kurzu najíst a napít?

V Obsahové agentuře máme společnou lásku ke čtení a dobrému jídlu. Pestrost firemní knihovny sice na kurzu nevyužijete, ale o to více se vyřádíme na občerstvení. Pokud máte nějaké alergie nebo potřebujete veganské, bezlepkové či jiné speciální občerstvení, nahlaste své požadavky Pavle na machackova@obsahova-agentura.cz.

Proč jsme se do kurzu pustili

Myšlenka, že kvalifikovaná zpětná vazba je to nejcennější, co copywritery posouvá, visela ve vědomí Obsahovky už od jejího zrodu. Otázkou zůstávalo, jak zážitek pravidelné zpětné vazby zprostředkovat také ostatním.

Jednodenní školení by nestačilo, brány Obsahovky k nakouknutí nebo na stáž nezvládneme otevřít všem. Proto jsme zvolili podobu měsíčního kurzu. Čeká vás tak téměř 10 hodin společných setkání v malých skupinách, další hodiny seniorní copywriteři Obsahovky věnují revizím zaslaných textů a předáváním svého know-how. Běžná copy konference možná stojí polovinu, ale odnesete si z ní sotva desetinu.

V létě 2019 jsme do copywriterské bubliny vypustili velký dotazník o vnímání významu zpětné vazby. Výsledky od 200+ copywriterů nám potvrdily, že systematické vzdělávání copywriterů a předávání kvalitní zpětné vazby je oblast, která si zaslouží pozornost.