Klára Šalšová

Copywriting

Od první třídy jsem si užívala každou minutu, kdy jsem mohla držet tužku v ruce. Při psaní diktátů a slohovek jsem si naříkala: A budu mít pořád o čem psát, až budu dospělá? No, kdybych jen tehdy tušila, že úplně o všem!

2010

S kamarádkami si hrajeme na dospělý život. Mojí prací je, že píšu příběhy a popsané listy papíru prodávám na trhu.

2014

Překonávám stud a účastním se turnajů v rámci Asociace debatních klubů České republiky. Utvrzuju se v tom, jak velkou moc mají slova.

2018

Začínám studovat počítačovou lingvistiku. Postupně ale zjišťuju, že s programovacími jazyky není tolik srandy jako s tím mým mateřským.

2020

Brigádu na recepci měním za psaní produktových popisků pro e-shop a marketingovou komunikaci pro turistickou agenturu. Konečně víc praxe!

2021

V posledním semestru si zapisuju předmět s názvem Copywriting. Učí ho nějaký Martin Brablec a při první přednášce nám povídá o agentuře, kterou založil. V červnu už vím naprosto jistě, že tam chci pracovat. Zkouším štěstí a… Tady mě máte!

Tři věci, které ovlivnily mou práci

Zpětná vazba

Ať už ta pozitivní od mých oblíbených učitelek češtiny na základce, tak negativní, která mě vždy posune o kus dál. Roli učitelů teď převzali mí kolegové, jejichž revize mě motivují se neustále zlepšovat.

Příběhy

Ráda je čtu, sleduju, poslouchám i zaznamenávám. A nezáleží mi na tom, jestli se dozvídám o putování Vikingů napříč starou Anglií nebo o putování lamel ve výrobní hale.

Vyšívání

Nejraději odpočívám s jehlou v ruce. K vyšívání mě přivedla mamka, stejně jako k lásce k tradicím a slováckému folkloru.