Klára Kouřilová

Copywriting

Od první třídy jsem si užívala každou minutu, kdy jsem mohla držet tužku v ruce. Při psaní diktátů a slohovek jsem si naříkala: A budu mít pořád o čem psát, až budu dospělá? No, kdybych jen tehdy tušila, že úplně o všem!

Klára Šalšová

2010

S kamarádkami si hrajeme na dospělý život. Mojí prací je, že píšu příběhy a popsané listy papíru prodávám na trhu.

2014

Překonávám stud a účastním se turnajů v rámci Asociace debatních klubů České republiky. Utvrzuju se v tom, jak velkou moc mají slova.

2018

Začínám studovat počítačovou lingvistiku. Postupně ale zjišťuju, že s programovacími jazyky není tolik srandy jako s tím mým mateřským.

2020

Brigádu na recepci měním za psaní produktových popisků pro e-shop a marketingovou komunikaci pro turistickou agenturu. Konečně víc praxe!

2021

Předmět s názvem Copywriting učí nějaký Martin Brablec a povídá nám o agentuře, kterou založil. V červnu už vím naprosto jistě, že tam chci pracovat. Zkouším štěstí a… tady mě máte!

Pro koho píšu

NEVA logo

NEVA

Pro předního českého výrobce venkovního stínění se v rámci dlouhodobé strategie podílím na tvorbě odborných článků, jejichž čtenost je v řádech tisíců.

Manutan logo

Manutan

Jsem headcopywriter pro Manutan, e-shop s pracovním vybavením. Tvořím obsahový plán a hlídám, aby naše výstupy ladily se strategií.

Superkoders logo

SUPERKODERS

Vedu rozhovory se zaměstnanci i klienty SUPERKODERS, brněnských mistrů kódu. Podílím se na tvorbě webového obsahu pro podporu obchodu i náboru.

Co se mi v Obsahovce povedlo

Růst ikonka

Vyrůst

Díky pravidelné zpětné vazbě a opoře kolegů jsem se během půl roku vypracovala z juniora na zaběhlou copywriterku.

SalesDriver ikonka

SalesDriver

Přeložila jsem 16 článků pro obsahový hub Raynetu SalesDriver, který pomáhá začínajícím manažerům.

Psaní ikonka

Strategie a textace webů

Podílela jsem se na přípravě obsahových strategií i obsahu pro české startupy a pomáhala s nastavením sociálních sítí.


Tři věci, které ovlivnily mou práci

Opravené písemky, mobilní telefon se Spotify, kniha s povídkami, kroj

Zpětná vazba

Ať už ta pozitivní od mých oblíbených učitelek češtiny na základce, tak negativní, která mě vždy posune o kus dál. Roli učitelů teď převzali mí kolegové, jejichž revize mě motivují se neustále zlepšovat.

Příběhy

Ráda je čtu, sleduju, poslouchám i zaznamenávám. A nezáleží mi na tom, jestli se dozvídám o putování Vikingů napříč starou Anglií nebo o putování lamel ve výrobní hale.

Vyšívání

Tak, jako při psaní skládám slovo za slovo a čekám, co vznikne, ráda sleduju, jak mi pod rukama vznikají výšivky – steh po stehu. A právě rozhodnutí sdílet své výtvory na instagramu podpořilo můj zájem o obsah na sociální sítě.